reklama

Mesto ukáže návrhy na obnovu Ružového parčíka. Verejnosť si ich môže pozrieť na radnici

Mesto Trnava vyhlásilo koncom minulého roka verejnú anonymnú kombinovanú urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov s názvom Obnova Ružového parku v Trnave. Prihlásené súťažné práce budú do 17. februára 2017 zverejnené na výstave v kaplnke na radnici na Hlavnej 1. Vstup na výstavu je voľný.

Súťaž návrhov na obnovu trnvského Ružového parku bola iba druhou súťažou tohto druhu v histórii Trnavy.

V prvej z nich z roku 1998 išlo o projekt parkovacieho domu v lokalite dnešného parkoviska za Jednotou, ktorá bola síce vyhodnotená, no parkovací dom sa nerealizoval.

Pri tomto type súťaže predkladajú účastníci svoje návrhy, ktoré ohodnotí porota zložená z odborníkov. Najlepšie práce sú ocenené finančnou čiastkou, okrem toho má porota možnosť udeliť i odmenu tým návrhom, ktoré ponúknu obzvlášť zaujímavé riešenia.


Ružový parčík

Ilustračné foto

„Zadaním tejto súťaže bolo navrhnúť komplexnú obnovu územia s novými spevnenými povrchmi, mobiliárom a zeleňou, ktorá bude rešpektovať prelínanie slohových typov v danom priestore.
Výsledkom mal byť funkčne a esteticky kvalitný oddychový park, ktorý skĺbi barokovú slohovú etapu pri jestvujúcom objekte Kalokagatie s rano modernistickou časťou. Súčasťou požiadaviek samosprávy bolo i citlivo doň včleniť tok Trnávky a vytvoriť atraktívne, prírode blízke miesto,“
konštatuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Do súťaže k Ružovému parku prišlo šesť návrhov, z ktorých porota nevybrala víťaza, ale udelila dve druhé miesta, jedno tretie a tiež dve odmeny.

„Dvom súťažiacim, ktorí sa umiestnili na druhom mieste, boli predložené požiadavky na dopracovanie ich návrhov, z ktorých bude vybraný finálny koncept a podľa neho bude celková obnova parku zrealizovaná,“ doplnila trnavská radnica.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2017 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto ukáže návrhy na obnovu Ružového parčíka. Verejnosť si ich môže pozrieť na radnici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.