reklama

Mesto ukáže návrhy na obnovu Ružového parčíka. Verejnosť si ich môže pozrieť na radnici

Mesto Trnava vyhlásilo koncom minulého roka verejnú anonymnú kombinovanú urbanisticko-architektonickú a krajinársku súťaž návrhov s názvom Obnova Ružového parku v Trnave. Prihlásené súťažné práce budú do 17. februára 2017 zverejnené na výstave v kaplnke na radnici na Hlavnej 1. Vstup na výstavu je voľný.

Súťaž návrhov na obnovu trnvského Ružového parku bola iba druhou súťažou tohto druhu v histórii Trnavy.

V prvej z nich z roku 1998 išlo o projekt parkovacieho domu v lokalite dnešného parkoviska za Jednotou, ktorá bola síce vyhodnotená, no parkovací dom sa nerealizoval.

Pri tomto type súťaže predkladajú účastníci svoje návrhy, ktoré ohodnotí porota zložená z odborníkov. Najlepšie práce sú ocenené finančnou čiastkou, okrem toho má porota možnosť udeliť i odmenu tým návrhom, ktoré ponúknu obzvlášť zaujímavé riešenia.


Ružový parčík

Ilustračné foto

“Zadaním tejto súťaže bolo navrhnúť komplexnú obnovu územia s novými spevnenými povrchmi, mobiliárom a zeleňou, ktorá bude rešpektovať prelínanie slohových typov v danom priestore.
Výsledkom mal byť funkčne a esteticky kvalitný oddychový park, ktorý skĺbi barokovú slohovú etapu pri jestvujúcom objekte Kalokagatie s rano modernistickou časťou. Súčasťou požiadaviek samosprávy bolo i citlivo doň včleniť tok Trnávky a vytvoriť atraktívne, prírode blízke miesto,”
konštatuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Do súťaže k Ružovému parku prišlo šesť návrhov, z ktorých porota nevybrala víťaza, ale udelila dve druhé miesta, jedno tretie a tiež dve odmeny.

“Dvom súťažiacim, ktorí sa umiestnili na druhom mieste, boli predložené požiadavky na dopracovanie ich návrhov, z ktorých bude vybraný finálny koncept a podľa neho bude celková obnova parku zrealizovaná,” doplnila trnavská radnica.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2017 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Mesto ukáže návrhy na obnovu Ružového parčíka. Verejnosť si ich môže pozrieť na radnici”

 1. 1
  juraj says:

  Zaujala ma zaujímavá vec, ktorú som videl vo viedenskej Volksgarten, ktorá sa nachádza oproti budovy parlamentu. V tejto záhrade je veľké množstvo ruží, pričom pri každom ružovom stromku je umiestnená tabuľka s údajmi o akú ružu sa jedná a to hlavné, kto kedy a komu túto ružu daroval. Trochu som pátral o čo vlastne ide a prišiel som na toto. Významné parky, je ich cca 7, spadajú v Rakúsku pod tzv. Spolkové záhrady a to spadá pod Ministerium fur ein lebenswetes.
  https://www.bmlfuw.gv.at/ministerium/bundesgaerten/gaerten_parks/Volksgarten.html
  V princípe ide o to, že každý človek môže ružu v parku symbolicky niekomu darovať, prípadne firma ju môže sponzorovať. Po zaplatení jednorazového poplatku, je potom k ruži umiestnená tabuľka s údajmi o darcovi a obdarovanom, myslím že ide o dobu 3-5 rokov.
  Jasné, že náš “Ružák” nemôžeme porovnávať s parkom vo Wiedni, ale v princípe sa mi táto myšlienka páči. Peniaze takto získané sú potom použité na údržbu parku. Je celkom zaujímaví čítať niektoré tie tabuľky s odkazmi a vyznaniami.

 2. 2
  sTToka says:

  len taký nápad
  toť kúsok v krupej (v kastieli) je neuveriteľná história pestovania ruží.
  svojho času tam bola najvacsia zberka ruzi na svete.
  preco sa nespojit s ludmi co o tom nieco vedia (myslim na historiu) a nenadviazat na to?

 3. 3
  Ružový park says:

  Toto tiež úspešne napreduje, že?

 4. 4
  Park says:

  V roku 2017 boli predstavené návrhy na obnovu Ružového parku.

  • 4.1
   ignorant says:

   Si ignorant nevieš že v Kamenáči si môžeš opekať špekačky a slaninkuuu

   Máš plesať a jasať svetlé zajtrajšky boli predsa sľúbené stádo je v tranze
   slaninkuuu

  • 4.2
   Tov says:

   Normalny clovek si zisti informacie kto to a preco blokuje a neplace na nete…

   • 4.2.1
    Ohnisko kontra gril says:

    To nie je plač. Je to len poukázanie na rozsah sľubov a na stav ich plnenia. Podobných sľubov sa tu dá nájsť ešte niekoľko desiatok.
    Normálny človek totiž nesľubuje niečo, čo nevie splniť.
    Keď viem ohradiť ohnisko kameňmi a k nemu zabezpečiť vidlice na opekanie, nebudem sľubovať automatický gril z ktorého vyskakujú grilované stehienka a krídelká.

    • 4.2.1.1
     oheň says:

     Ohnisko ono je to tak že keď neviem zabezpečiť NIČ dôležité tak propagujem akciu pre malé deti – ohnisko a búdku.
     Je to na mentálnej úrovni LT na viac nemajú

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.