reklama

Prednáška v Trnave: Nechala a Beblavý spustili projekt „Na strane podnikateľov“

Advokát Pavel Nechala a poslanec NR SR Miroslav Beblavý odštartovali projekt praktickej pomoci pre manažérov a podnikateľov „Na strane podnikateľov“. Ide o súčasť iniciatívy V mojom mene, ktorú v novembri minulého roka spustili piati poslanci NR SR spolu s ďalším osobnosťami spoločenského života.

Podľa Nechalu „podnikatelia a manažéri poskytujú zamestnanie väčšine občanov, vytvárajú hodnoty a výrazne prispievajú k dobrým podmienkam pre život na Slovensku. Aj slušný podnikateľ sa však na Slovensku často cíti jednou nohou v base.“

Podľa neho za to môže neustále menená legislatíva, drakonické tresty a ich nevyspytateľné uplatňovanie. „Uvedomili sme si, že v oblasti daní a odvodov či pracovného práva podnikateľ dnes už radu nájde. Pokiaľ ide o korupciu, takáto pomoc chýba,“ vysvetľuje Nechala, čo oboch k tejto myšlienke viedlo.

„Rozhodli sme sa vytvoriť sériu prednášok po celom Slovensku pod názvom “Nedajte sa namočiť do problémov v podnikaní”, v ktorých budeme radiť, ako sa vyrovnať s protikorupčnou legislatívou,“ hovorí Beblavý. Ide napríklad o protischránkový zákon, trestnoprávnu zodpovednosť právnických osôb či protikorupčné ustanovenia vo verejnom obstarávaní.

Dvojhodinové podujatie je pre registrovaných účastníkov dostupné zadarmo a obsahuje okrem prezentácie aj možnosť pýtať sa na otázky z praxe.

Prvá prednáška sa uskutočnila v Žiline. Nasledovať budú Trnava, Nitra, Trenčín, Košice, Prešov, Spišská Nová Ves, Banská Bystrica, Bratislava.

Viac informácií aj registráciu nájdu podnikatelia a manažéri na podnikatelia.navasejstrane.sk.

O autoroch:

Miroslav Beblavý ako poslanec NR SR už roky presadzuje v parlamente menej korupčné a jednoduchšie podnikateľské prostredie.

Pavel Nechala ako advokát pomáha nielen svojim klientom, ale aj poskytuje poradenstvo a školenia pre podnikateľov a manažérov v  oblastiach podnikateľskej etiky, whistleblowingu alebo ochrany osobných údajov.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2017 8:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.