reklama

Nadácia Pontis organizuje seminár pre podnikateľov na tému ako zodpovedne podnikať

Ako byť v podnikaní úspešný a dá sa to vôbec? Aj týmto témam sa bude venovať seminár o zodpovednom podnikaní pre malých a stredných podnikateľov v Trnave, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 11.augusta o 10.00 hod. v hoteli Empire.

Podnikatelia budú môcť na seminári bezplatne získať praktické rady a skúsenosti ako zlepšiť svoje postavenie na trhu a čo všetko môžu urobiť preto, aby ich podnikanie malo úspech. „Chceme im ukázať ako zefektívniť komunikáciu svojich produktov a služieb, ako ušetriť náklady na svoje podnikanie a ako sa stať preferovanými dodávateľmi väčších firiem,“ vysvetlila Beata Hlavčáková, programová riaditeľka Nadácie Pontis, ktorá seminár organizuje.

Ilustračné foto: Pontis

Manažéri zodpovednej firmy sa musia snažiť viac. „Mali by podnikať eticky a mať spokojných partnerov svojej spoločnosti. Pre firmu je vždy dobré, ak svojim zákazníkom dokáže poskytnúť niečo viac ako očakávajú,“ pripomenula B. Hlavčáková. Mať zodpovednú firmu je podľa nej náročné. Na druhej strane sa každej spoločnosti oplatí mať spokojných a kvalitných zamestnancov, dodávateľov i zákazníkov.

Pozitívom je, že už aj na Slovensku podnikajú firmy, ktoré presne vedia, že krátkodobý zisk nie je cesta k dlhodobému úspechu. Niektoré začali stavať svoje podnikanie na zdravých tovaroch, iné uprednostňujú vzdelávanie a transparentnosť bez korupcie. Mnohí manažéri si dnes uvedomujú, že získanie a udržanie si kvalitných ľudí je hlavným faktorom úspechu v podnikaní, pričom nezabúdajú ani na životné prostredie.

Vedeli ste, že?

  • Emisie CO2 z počítača, ktorý nechávate zapnutý cez noc počas roka, by zaplnili 2 autobusy.
  • Z energie spotrebovanej kopírkou, ktorú ste nechali zapnutú celú noc, by ste mohli uvariť 30 šálok čaju.
  • Ak nechávate v kanceláriách pre 200 ľudí mesiac zapnutú klimatizáciu o hodinu dlhšie, tak jej energia by stačila na pozeranie televízora počas celého roka.

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2011 2:27. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.