reklama

Druhá prednáška pre malých podnikateľov bude venovaná právu

Vo štvrtok 3. novembra bude pokračovať séria prednášok venovaná freelancerom a malým podnikateľom. Ako už napovedá jej názov, Právny starterpack pre podnikateľa, cieľom tohto podujatia je poskytnúť účastníkom prehľad základných poznatkov z oblasti práva, ktoré by mal ovládať každý podnikateľ.

Neznalosť zákona neospravedlňuje a vedieť sa orientovať v základných právnych pravidlách pomôže podnikateľom k jednoduchšiemu a bezpečnejšiemu podnikaniu.

Od otázky v akej forme sa rozhodnúť podnikať, cez základné povinnosti a zodpovednosť podnikateľa až po zabezpečenie ochrany podnikateľskej činnosti, obchodného mena a obchodného tajomstva, či ako vykľučkovať z nekalej súťaže, prípadne predísť kontrole Slovenskej obchodnej inšpekcie vo veciach ochrany spotrebiteľa.

To sú základné otázky, v ktorých by sa mal podnikateľ vedieť orientovať.

pr-strtr-pack

Týmito témami nás prevedie advokátka PAULÍNA ONDRÁŠIKOVÁ, ktorá v súčasnosti pôsobí v Bratislave a Považskej Bystrici.

Venuje sa prevažne občianskemu právu, pracovnoprávnej agende, ale i obchodnému, správnemu a rodinnému právu či ochrane spotrebiteľa. Pracuje aj s viacerými neziskovými organizáciami.

V úvode podujatia bude aj v krátkosti predstavený Update Coworking. Ide o nový projekt, ktorý zakladá organizácia Update.

Začiatkom roka 2017 začne pod týmto menom fungovať v priestoroch na Štefánikovej ulici v Trnave coworkingový priestor a poradenské centrum pre podnikateľov.

Prednáška začína o 19:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej ulici a je realizovaná vďaka finančnej podpore Nadácie ESET.

Právny starterpack pre podnikateľa
štvrtok 3. novembra, 19:00
Berliner DKP (Pekárska 40)
vstup zadarmo

Podujatia nájdete aj na Facebooku:
www.facebook.com/events/1799482033596776/

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2016 21:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.