reklama

Bývanie pre priemysel – prednáška o trnavskej architektúre

Pozývame vás na poslednú jarnú prednášku o industriálnej Trnave. Prednášať bude opäť architekt a zakladateľ projektu Čierne diery, Miroslav Beňák. Uskutoční sa v utorok 23. mája v dočasnom kultúrnom priestore Berliner.

Dedičstvom trnavského industriálu nie sú len výrobné prevádzky. Rovnako dôležitá súčasť závodov boli aj domy pre pracovníkov a ďalšie nevýrobné objekty, zabezpečujúce ich spoločenský život.

Bývanie a práca išli vo fungovaní mesta vždy ruka v ruke a mali priamy vplyv na jeho rast. Coburgova robotnícka kolónia je asi najznámejšia. V Trnave však existujú aj ďalšie domy patriace k iným závodom, rôzneho architektonického prevedenia.

Postupom času sa mnohé takéto stavby odtrhli od závodov, z ktorých mnohé ukončili svoju prevádzku a na ich industriálny pôvod sa tak akosi zabúda.

Tretia prednáška o industriálnej Trnave je zameraná na túto menej známu súčasť jej priemyselného dedičstva.

Prednáška sa uskutoční v utorok 23. mája so začiatkom o 19:00. Vstup zadarmo. Berliner DKP sa nechádza na Pekárskej 40, v bývalom Dome Akadémie vzdelávania.

Podujatie je realizované vďaka podpore Nadácie ESET.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2017 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.