reklama

Silné siluety trnavských síl – prednáška o priemyselnej architektúre Trnavy

Pozývame vás na prvú jesennú prednášku o trnavskej industriálnej architektúre. Prednášku už po štvrtýkrát povedie architekt Miroslav Beňák, jeden zo zakladateľov projektu Čierne diery. Uskutoční sa v stredu 25. októbra so začiatkom o 19:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej ulici 40. Vstup je voľný.

Októbrové vydanie obľúbenej série industriálnych prednášok prinesie podrobný pohľad na najväčšie priemyselné objekty v Trnave, ktorými sú práve obilné silá.

Tieto monumenty, stojace predovšetkým v okrajových zónach nejedného slovenského mesta, tvorili a stále tvoria charakteristické mestské siluety, ktoré je len ťažké prehliadnuť.

Prednáška nesúca názov Silné siluety trnavských síl bude teda zameraná na najtypickejšie hospodárske odvetvie nížinatého kraja – poľnohospodárstvo a od neho odvíjajúce sa mlynárstvo.

Predstaví vám históriu vznikania a rozvoja tejto oblasti priemyslu, z čias od medzivojnovej Československej republiky až k rodiacemu sa funkcionalizmu, ktorý znamenal obrovský prínos pre industriálnu architektúru, zastúpenú nejedným významným slovenským architektom.

Podujatie nájdete aj na Facebooku:
www.facebook.com/events/359611504487716/

Z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. Ďakujeme mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk a mesto Trnava.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2017 9:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.