reklama

Prednáška pre milovníkov dejín a najmä architektúry na tému Figaro Trnava – sladká história

Pozývame všetkých milovníkov Trnavy, jej histórie a najmä architektúry na druhú prednášku tejto jesene venovanú priemyselnej architektúre Trnavy.

Prednášajúcim bude architekt Miro Beňák, jeden zo zakladateľov projektu Čierne diery.

Podujatie sa uskutoční v stredu 15. novembra 2017 v Dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej ulici 40 zo začiatkom o 19:00. Vstup je voľný.

Ilustračné foto

Druhá, novembrová, prednáška z cyklu industriálnej architektúry Trnavy, sa bude venovať cukrovinkárstvu, ktoré je s mestom úzko späté, no najmä so stavbami preňho určených. Reč bude o závode Figaro, niekdajších „Fisherových čokoládovniach“, ktoré stoja v blízkosti železničnej stanice.

Bývalé čokoládovne pribudli v 20 storočí k známemu cukrovaru ako druhý cukor a cukrovinky spracujúci závod.

Stredajšia prednáška poskytne priestor aj známym Coburgovým závodom a pohľadu na ich najúspešnejšie obdobie. Okrem toho sa poslucháči budú môcť dozvedieť viac o stavebnej firme Pittel a Brausewetter, ktorá sa zaslúžila o výstavbu väčšiny priemyselných objektov na západnom Slovensku, a o tom, aké stavby sa pod ich taktovkou podarilo zrealizovať v Trnave.

Prednáška prinesie pohľad na históriu vzniku a vývoja „sladkého priemyslu“ a rovnako osvetlí mnohé súvislosti medzi trnavskými priemyselnými podnikmi. O tom, ako sa vzájomne ovplyvňovali či podporovali a čo ich spolupráca mestu priniesla.

Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. Ďakujeme mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk a mesto Trnava.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2017 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.