reklama

Fotografia, dizajn a vizuálne umenie už v stredu na PechaKucha Night

Na pôdu Galérie Jána Koniarka v Trnave už túto stredu zavíta 13 autorov, či projektov z rôznych oblastí umenia a kultúry, aby sa vo forme jednoduchých, ale úderných a často vtipných prezentácii predstavili trnavskému publiku.

PechaKucha Night je celosvetovo známa platforma najmä pre vizuálnych umelcov, fotografov, dizajnérov a architektov, vďaka ktorej môžu diváci počas jedného večera spoznať množstvo súčasných tvorcov a to bez zbytočného zdržiavania sa. Každý hosť má k dispozícii 20 obrázkov a na každý z nich 20 sekúnd. V Trnave sa podujatie koná už od roku 2011.

Najbližšie sa tak stane v stredu 22. februára so začiatkom o 19:30 v priestoroch Galérie Jána Koniarka na Zelenom kríčku 3. Vstupné na podujatie je 3 eurá.


Plagát

Fanúšikov fotografie potešia prezentácie troch mladých autoriek, ktoré prezentujú odlišné prístupy k médiu. Konceptuálny prístup k tvorbe bude reprezentovať Natália Benčičová, hoci stále študuje, už teraz sa môže pýšiť tým, že fotila pre magazíny Vogue a Elle, či pre slovenský módny dom Nehera.

Ďalšie dve fotografky sú späté s Trnavou, každá inak. Ema Lančaričová je tunajšia rodáčka a študentka VŠVU, ktorá sa venuje najmä analógovej a portrétnej fotografii. Diana Čermáková zas v Trnave študuje, no jej potulky jej zaviedli do mnohých kútov celého sveta, kde sa cez objektív stáva citlivou pozorovateľkou bežného života.

Ak vás zaujíma skôr tradičnejšie umenie, padnúť do oka by vám mohla panoramatické obrazy maliarky Nikoly Šušovicovej, Časopis X venovaný kresbe alebo napr. pedagóg VŠVU Robert Makar, ktorý sa vo svojich grafikách venuje vzájomnému vzťahu textu a obrazu.

Svoju tvorbu príde prezentovať aj niekoľko tvorivých skupín. Za zmienku určite stojí duo animátorov Žovinec bros, či bratislavské grafické štúdio Kat, ktoré prevádzkuje aj populárny projekt nedokonalej, no o to unikátnejšej techniky tlače Risomat.

Tvorivou dvojicou sú aj manželia Monika a Bohuš Kubinskí, ktorých viaceré diela sú umiestnené vo verejnom priestore a vynikajú symbiózou s okolitým prostredím. Na svoje si prídu aj milovníci originálnej keramiky, ilustrácie, experimentálnej hudby, či čarovných ruín.

Podujatie PechaKucha Night Trnava organizuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka. Mediálnymi partnermi podujatia sú Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk a mesto Trnava. Podujatie finančne podporil Fond na podporu umenia.

Kompletný program na PechaKucha Night Trnava vol. 21:

Dávid Petráš a Štefan Szabó: Projekt Ruiny
Časopis X
Rober Makar: grafika
Natália Benčičová: fotografia
si.li: keramika
Monika a Bohuš Kubinský: výtvarné umenie, socha
KAT Graphic Design Studio
Nikola Šušovicová: maľba
Ema Lančaričová: fotografia
Žovinec bros: intermediálna tvorba
Branislav Peppel: značka ponožiek OneSock
Adam Berka: Ilustrovaná ústava SR
Diana Čermáková: (cestovateľská) fotografia

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2017 18:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.