reklama

Na trnavskej hygiene si môže verejnosť urobiť rozbor kvality pitnej vody

Streda 22. marca je každoročne Svetovým dňom vody. Pri tejto príležitosti si verejnsoť môže nechať posúdiť kvalitu vody odborníkmi.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave oznamuje všetkým záujemcom z radov občanov okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec, že v stredu 22. marca 2017 bude na požiadanie poskytnuté bezplatné odborné poradenstvo v oblasti otázok o zdravotnej neškodnosti pitnej vody zo zdrojov využívaných na individuálne i hromadné zásobovanie pitnou vodou v regiónoch.

Ilustračné foto

Zároveň bude na požiadanie vykonaný skrátený laboratórny rozbor kvality pitnej z individuálneho vodného zdroja – studne (nie z verejných vodovodov) a to vyšetrenie vybraných ukazovateľov kvality pitnej vody.

Na laboratórnu analýzu je potrebné odobrať do čistých fliaš najmenej 0,5 litra vody a odovzdať v čase od 8.00 do 15.00 v laboratóriách Odboru objektivizácie a hodnotenia faktorov prostredia RÚVZ na Halenárskej 23 v Trnave.

Kontakt: tel. 033/5511475 – pre odbery, tel. 033/5512862, 5354596 – pre poradenstvo v oblasti pitných vôd

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2017 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.