reklama

Opitý muž vytiahol v Ružindole na zdravotníkov zbraň

Polícia zadržala muža, ktorý ohrozoval v Ružindole lekára so záchranármi so zbraňou. Neodkladnú, rýchlu zdravotnú pomoc si vyžiadal 41 – ročný muž cez svojho kamaráta. V utorok 4. apríla mali v podvečerných hodinách spolu popíjať, keď mu malo prísť náhle nevoľno.

Privolaní záchranári chceli mužovi poskytnúť prvú pomoc. Ten ju nakoniec odmietol a keď boli záchranári na odchode a sedeli už v sanitke, muž sa vrátil pred rodinný dom a tam vytiahol na nich zbraň.

“Namieril ju priamo na posádku sanitky. Záchranári kontaktovali ihneď policajtov, ktorí muža zadržali. V dychu mu po incidente namerali policajti 1,57 mg/l alkoholu v dychu,  čo je viac ako tri promile alkoholu v dychu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. V tzv. superrýchlom konaní ho obvinili z prečinu násilia proti skupine obyvateľov,” uviedla trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Ilustračné foto

Novelou trestného zákona sú pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci považovaní za chránené osoby a zákon im tak poskytuje vyššiu právnu ochranu pred útokmi.

Osobe, ktorá sa dopustí na chránenej osobe trestného činu, hrozí v zmysle zákona aj vyššia trestná sadzba. V tomto prípade stanovuje zákona trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

O vine a treste pre obvineného bude rozhodovať súd. 

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2017 0:09. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.