reklama

Radnica predáva primátorskú limuzínu Citroën C6. Náhradou sa teraz zaoberať nebude

Trnavská radnica predáva primátorskú limizínu Citroën C6 vo výbave Exclusive. Reprezentačné vozidlo používa mesto od januára 2009.

Podľa slov hovorcu Pavla Tomašoviča mesto Trnava z dôvodu efektívnosti vozového parku priebežne prehodnocuje spotreby, vek a technické parametre vozidiel, tak aby bola riešená bezpečnosť, efektívnosť, ohľaduplnosť k životnému prostrediu a zaťaženosť jednotlivých automobilov.

„Zároveň mesto Trnava chce postupne v rámci vozidiel mesta zaviesť elektromobily, čím chce prispieť k zlepšeniu životného prostredia,“ poznamenal.

Primátorský Citroën C6 so šesťvalcovým naftovým motorom s obsahom 2,7 litra, výkonom 150 kW a automatickou šesťstupňovou prevodovkou ekologické parametre podľa súčasného vedenia mesta nespĺňa.


Citroen C6 sa vyrábal v rokoch 2005-2012

Ilustračné foto: Wikipedia/M93

Predaj auta prebehne formou elektronickej aukcie 10. mája 2017.

Podľa znaleckého posudku je aktuálna všeobecná hodnota vozidla 9514 eur. Obstarávacia hodnota auta bola v roku 2008 51-tisíc eur. Primátorská limuzína absolvovala počas ôsmich rokov v službe viac ako 93 000 kilometrov.

Vo výbave primátorskej limuzíny nájdeme napríklad automatickú dvojzónovú klimatizáciu, kožené sedadlá s vyhrievaním vpredu aj vzadu, head up display s premietaním informácií na čelné sklo, tempomat II. generácie, automatický výsuvný spojler, 9 airbagov, výkonný audiosystém, aktívne pruženie, predné a zadné krajné sedadlá elektornicky nastaviteľné, detektory tlaku v pneumatikách či aktívnu prednú kapotu s programovanou deformáciou pre vyššiu ochranu chodcov.

Vozidlo je technicky spôsobilé a jeho stav je úmerný k veku a odjazdeným kilometrom,“ uviedol Pavol Tomašovič.

Na tému prípadnej kúpy novej primátorskej limuzíny hovorca mesta povedal: „V tomto čase zatiaľ nie je akútna požiadavka na nákup reprezentačného vozidla, no dá sa predpokladať, že v najbližších dvoch rokoch sa bude touto otázkou samospráva vzhľadom na vek vozidiel zaoberať.“

Radnica aktuálne využíva najmä VW Caravelle a Peugeot 508. Nedávno presunula do zariadenia pre seniorov referentský Citroën C4.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2017 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica predáva primátorskú limuzínu Citroën C6. Náhradou sa teraz zaoberať nebude”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.