reklama

Študenti z Trnavy zorganizovali netradičnú módnu prehliadku

V stredu 10. mája sa konal už v poradí 5. ročník módnej prehliadky s názvom „Fashion Delight“ v trnavskej City Aréne. Hlavnou myšlienkou tohto podujatia bolo pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Módna prehliadka, ktorá odštartovala krátko po 18. hodine, bola poňatá zaujímavým a hlavne netradičným spôsobom. Jednotlivé módne kolekcie boli prezentované tancom. Akcia bola organizovaná šikovnými študentmi z Univerzity sv. Cyrila a Metoda – Silviou Chlumeckou a Patrikom Ščasnovičom. Hlavným cieľom akcie bolo pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Koncom marca sa medzi študentmi konala zbierka oblečenia, ktoré bolo následne rozdané medzi 5 slovenských blogeriek. Tie si z vyzbieraného oblečenia vybrali veci, s ktorými následne pracovali a vytvárali z nich rôzne outfity, ktoré bolo možné vidieť počas prehliadky na predvádzacom móle.

Outfity boli hodnotené päticou porotcov, ktorá sa skladala z dekanky Fakulty masmediálnej komunikácie Dany Petranovej, speváčky Dominiky Mirgovej, vlasového stylistu Jirka Blatného, módnej blogerky Chantal Cocherovej a módnej návrhárky Zlatice Hujbertovej. Spoločne zvolili víťazku, ktorá získala ocenenie bloger roka 2017.


Blogerka Anita Štugel s modelkami

Túto cenu si odniesla Sophia Ravasová, ktorá bola podľa porotcov z pätice dievčat najlepšia. Okrem blogeriek bolo možné vidieť nové kolekcie z dielní módnych návrhárov ako Blažena Ostrovská, Dominique Bohus, Gabriela Giotto, Zlatica Hujbertová, Pavol Dendis, Miriam Pokorná a ďalší.

Taktiež módne kolekcie z predajní v City Aréne ako Lindex, Orsay, Tally Wejl, Carpisa, Deichmann, Devergo a Joss Fashion. Všetko vyzbierané oblečenie, plus blogerkami vytvorené outfity, boli odovzdané do krízového centra pre ženy.

„Som rada, že som sa do takejto akcie mohla zapojiť. Bolo to časovo náročnejšie, ale všetko dopadlo na výbornú!“ vyjadrila sa s úsmevom jedna z modeliek, Veronika Valášková. Príprava trvala 3 mesiace, počas ktorých modelky nacvičovali pútavé tanečné choreografie. O tie sa postarali samotní organizátori Silvia a Patrik. Ďalej sa tu predstavili tanečné skupiny ako Alegria, Show Art, Luxury Angels či súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu.

Hudobnými hosťami podujatia boli Nikola Benedikovičová a Martin Císar, ktorí prespievali hity ako Unikát od Márie Čírovej či Human od Rag’n’Bone. Moderátori večera Adam Chuvák a Viktória Chovancová zvládli svoju prácu na výbornú.

Eva Habiňáková
Kabinet public relations
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2017 20:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.