reklama

Špačinčania zorganizovali bežeckú parádu – 15. ročník Jarného krosu

Vydarené počasie, skvele pripravená trať, výborná atmosféra a srdeční ľudia. Všetkými týmito atribútmi sa môžu smelo pochváliť organizátori 15. ročníka Jarného krosu zo základnej školy v Špačinciach.

Areál miestnej nádherne zrekonštruovanej školy sa tradične týždeň pre Veľkonočným pondelkom premenil na kvalitnú krosovú trať. Pozvanie prijali mladí bežci z Ružindola, Jaslovských Bohuníc, Dobrej Vody, Trstína, Dolnej Krupej, Dechtíc, Kátloviec, Malženíc a Špačiniec.

Dnes si zapisujeme rekordnú účasť. Pretekať prišlo viac ako sto žiakov. Máme veľkú radosť,“ tešil sa riaditeľ ZŠ v Špačinciach a spoluzakladateľ krásneho podujatia Jozef Pádej.

Som veľmi rád, že tento jarný beh stále funguje. Spolu s pánom Pádejom sme organizovali prvé podujatie v roku 1998 a ako vidíte, Špačinčania dokážu zachovávať a rozvíjať tradície. Jarný kros je akousi predzvesťou letného Špačinského trojuholníka,“ poznamenal Ján Szabo, bývalý učiteľ tunajšej ZŠ, ktorý stál pri zrode tohto výborného športového podujatia.

S mikrofónom v ruke si užíval jedinečnú atmosféru Jarného krosu Jaroslav Lieskovský, prišiel aj nestor špačinského športu Milan Vnenčák a ďalší hostia.

Pretekári bojovali na tisícmetrovom krosovom okruhu v kategóriách mladších a starších žiakov. Pätnásty ročník Špačinského krosu sa do histórie zapísal aj rekordnou účasťou. Na trať vybehlo spolu 155 mladých bežcov, z nich 51 prvostupniarov z miestnej ZŠ. Tí súťažili v samostatných rámcových pretekoch ešte dopoludnia.

Prvenstvo z jednotlivých kategórií si odniesli Natália Komorníková (BK Malženice), Daniel Dvorák (ZŠ Jaslovské Bohunice), Romana Heribanová (ZŠ Ružindol) a Timotej Slabý (ZŠ Dolná Krupá).

Je to výborná akcia, cítiť skvelú atmosféru. Vyšlo nám aj počasie, som spokojný,“ konštatoval starosta obce Július Zemko. Ako pripomenul, v obci sa v tomto roku chystá okrem 35. ročníka Špačinského trojuholníka aj oslava okrúhleho výročia futbalu a organizovaného športu a pripravujú aj ďalšie zaujímavé akcie, vrátane slávnostného otvorenia nového amfiteátra.

Kompletné výsledky na stiahnutie:
Žiaci – 1. stupeň
Mladšie žiačky
Mladší žiaci
Staršie žiačky
Starší žiaci

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2012 8:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.