reklama

Špačinčania chystajú opäť gulášovú parádu spojenú s množstvom zábavy, pohody a koncertov

V sobotu 8. júna 2019 sa v parku v centre Špačiniec pri kultúrnom dome uskutoční 5. ročník populárnej súťaže vo varení gulášu – Špačinský kotlík. Tento gulášový festival plný skvelého jedla a dobrej muziky má pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program.

V súťaži o najlepší guláš sa predstaví 33 družstiev. Hodnotenie gulášov je na samotných návštevníkoch festivalu, ktorí koštujú a hodnotia guláše. Množstvo gulášu pripraveného pre návštevníkov odhadujú organizátori na viac ako 1000 litrov.

„Špačinský kotlík je podujatie z jedinečnou myšlienkou – výťažok z koštovania gulášov bude venovaný pre deti ZŠ a MŠ Špačince. Ak sa návštevníci zapoja do samotného koštovania-hodnotenia, majú možnosť vyhrať hodnotné ceny ako je napr. notebook alebo luxusný pobyt v Grand hoteli PERMON,“ uviedol spoluorganizátor akcie Branislav Slezák.


Minuloročný Špačinský kotlík

Podujatie je známe svojou priateľskou atmosférou, medzi družstvami vládne vždy výborná nálada. Myšlienkou tohto obľúbeného gulášového festivalu je spojiť ľudí pre dobrú vec a odniesť si nádherné zážitky.

Počas celej akcie bude prebiehať aj sprievodný program. Na pódiu vystúpia hudobné a tanečné skupiny, pre deti sú pripravené kreatívne workshopy Ceruzko&Farbička, maľovanie na tvár alebo batikovanie, skákací hrad, prezentácia a predaj kreatívnych a remeselných výrobkov či žrebovanie výhier pre návštevníkov.

V parku pod stromami vznikne PIKNIK zóna, stačí si len zobrať deku a užívať si atmosféru.

Hlavným hudobným ťahákom je víťazka Česko-Slovensko má talent Nikol Šurinová, Gipsy Čáve a hudobná skupina POLEMIC. Zábava bude pokračovať až do skorých ranných hodín s tanečnou zábavou, ktorú rozprúdi hudobná skupina EXIL.

Vstup na celé podujatie je zdarma.

Vlani navštívilo Špačinský kotlík podľa odhadov organizátorov až šesťtisíc ľudí.

Organizátormi podujatia sú obec Špačince a folklórna skupina Špačinčanka.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2019 13:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.