reklama

Špačinský kotlík láka na dobré jedlo, pitie, ale aj bohatý kultúrny program a zábavu pre malých aj veľkých

Park v centre Špačiniec pri kultúrnom dome po vynútenej pandemickej pauze v sobotu 4. júna 2022 opäť ožije. Uskutoční sa tu už 6. ročník súťaže vo varení gulášu – Špačinský kotlík. Organizátori festivalu plného výborného jedla, muziky a zábavy pripravili pre návštevníkov opäť aj bohatý kultúrny program. Vstup na celé podujatie je bezplatný.

„V súťaži o najlepší guláš sa predstaví 38 tímov. Hodnotenie gulášov je na samotných návštevníkoch festivalu, ktorí koštujú a hodnotia. Hodnotenie prebieha od 17. do 20. hodiny. Počas minulého ročníka navarili súťažné tímy viac ako 1300 litrov gulášu. Tento rok očakávame, že pokoríme hranicu viac ako 1500 litrov,“ povedal šéf organizačného tímu Branislav Slezák.

Organizátorom je obec Špačince a folklórna skupina Špačinčanka. Špačinský kotlík je podujatie s jedinečnou myšlienkou, pretože výťažok z koštovania gulášov putuje pre deti ZŠ a MŠ Špačince.

Získať môžu aj samotní návtševníci, ktorí sa zapoja do samotného koštovania a hodnotenia. Vyhrať môžu hodnotné ceny ako je napríklad luxusný pobyt pre 2 osoby v Grand hoteli PERMON.


Kollárovci na Špačinskom kotlíku

Kotlík v Špačinciach je povestný priateľskou atmosférou, medzi súťažiacimi družstvami vládne vždy výborná nálada. „Už pri vzniku podujatia sme si dali za cieľ spojiť ľudí pre dobrú vec a návštevníkom ponúknuť príjemné zážitky,“ pripomenul Braňo Slezák.

Kultúrny program na amfiteátrovom pódiu začína o 15. hodine, pre najmenších bude sprístupnený detský svet.

Na pódiu sa predstavia hudobné a tanečné skupiny, pre deti sú pripravené kreatívne workshopy Ceruzko&Farbička, maľovanie na tvár, zapletanie vlasov Anabel, skákacie hrady, prezentácia a predaj kreatívnych a remeselných výrobkov či žrebovanie výhier pre návštevníkov a pod.

V parku pod stromami vznikne PIKNIK zóna, stačí si len zobrať deku a užívať si atmosféru.

Hudobný program vyvrcholí o 20.00 hodine, kedy sa na pódiu predstavia KOLLÁROVCI. Avšak zábava neskončí ani po ich vystúpení, bude pokračovať až do skorých ranných hodín s tanečnou zábavou, ktorú rozprúdi hudobná skupina EXIL.

V areáli budú prístupné aj stánky s jedlom a občerstvením, tak ak niekto nefandí gulášu, iste si vyberie zo širokej ponuky stánkarov.

Vstup na celé podujatie je bezplatný, akcia sa uskutoční za každého počasia.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2022 10:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.