reklama

Špačinský kotlík opäť priláka do centra obce tisíce návštevníkov. Súčasťou gulášového festivalu sú aj koncerty, zóna pre deti, piknikovanie či remeselníci

V parku v centre Špačiniec sa v sobotu 17. júna 2023 uskutoční 7. ročník populárnej súťaže vo varení gulášu – Špačinský kotlík. Akcia priláka každoročne tisíce návštevníkov.
Súčasťou gulášového festivalu je okrem skvelého jedla a dobrej muziky aj bohatý kultúrny program. Vstup na celé podujatie vrátane detských atrakcií je bezplatný.

Ako informoval vedúci organizačného tímu Branislav Slezák, v súťaži o najlepší guláš sa predstaví 30 tímov. „Hodnotenie je na samotných návštevníkoch festivalu, ktorí koštujú a hodnotia guláše. Hodnotenie prebieha od 17. a končí sa o 20. hodine. Pre návštevníkov podujatia bude pripravených viac ako 1000 litrov súťažného gulášu,“ priblížil.

Špačinský kotlík je podujatie s jedinečnou myšlienkou. Výťažok z koštovania gulášov putuje pre deti z miestnej ZŠ a MŠ.

Tí návštevníci, ktorí sa zapoja do samotného koštovania-hodnotenia, majú možnosť vyhrať hodnotné ceny.


Zaplnený špačinský amfiteáter počas vlaňajšieho ročníka

FOTO: trnava-live.sk

Podujatie organizuje Folklórna skupina Špačinčanka a obec Špačince. Populárnym sa stalo vďaka svojej priateľskej atmosfére aj medzi jednotlivými súťažnými tímami.

„Myšlienkou festivalu Špačinský kotlík je spojiť ľudí pre dobrú vec a odniesť si z tohto podujatia nádherné zážitky,“ pripomenul Branislav Slezák.

Neodmysliteľnou súčasťou kotlíka je bohatý hudobný program. Organizátori nezabudli ani na najmenších, tí budú mať o zábavu postarané v detskom svete.

Na pódiu vystúpia hudobné a tanečné skupiny, pre deti sú pripravené kreatívne workshopy, maľovanie na tvár, zapletanie vlasov, skákacie hrady, chýbať nebude prezentácia a predaj kreatívnych a remeselných výrobkov.

V parku pod stromami vznikne PIKNIK zóna, stačí si len zobrať deku a užívať si atmosféru.

Hudobný program vyvrcholí o 19,30 hod, kedy sa na pódiu predstaví skupina Heľenine oči. Avšak zábava neskončí ani po tomto koncerte, bude pokračovať až do skorých ranných hodín tanečnou zábavou, ktorú rozprúdi hudobná skupina EXIL.

Pre návštevníkov sú okrem výborných gulášov, hudobného a sprievodného programu pripravené občerstvovacie centrá a stánkový predaj s remeselným ale aj klasickým tovarom.

Vstup na celé podujatie je zadarmo. Špačinský kotlík sa uskutoční za každého počasia.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2023 11:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.