reklama

S definitívnym koncom zimy prichádza začiatok jarného upratovania

Mesto Trnava odštartovalo v minulých dňoch jarné čistenie verejných plôch. Spoločnosti .A.S.A. a TT-Komfort majú pod patronátom odstraňovanie nečistôt po zime na chodníkoch, parkoviskách a mestských komunikáciách.

Súkromné spoločnosti starajúce sa o zeleň začali s čistením trávnikov a plôch verejnej zelene. Do práce sa v jednotlivých mestskch častiach zapájajú desiatky pracovníkov.

Prvým krokom jarnej úpravy zelene je vyhrabávanie nečistôt

„V tejto fáze na konci zimy ako prvé realizujeme vyhrabávanie starého lístia, poškodených zvyškov tráv a rastlín a odstraňovanie nečistôt, ktoré sa do zelene dostali počas zimy. Súčasťou jarného upratovania na zelených plochách je aj prevzdušňovanie trávnikov a záhonov,“ poznamenal Mgr. Jozef Nehaj z trnavskej spoločnosti Ateliér S.A.K.T., pracovníci ktorej práve upravovali lokalitu za obchodným strediskom Merkúr na Hospodárskej ulici.

Jarné upratovanie vo svojich záhradách uľahčí obyvateľom mesta trnavská samospráva: v sobotu 19. marca od 7. hodiny sa bude odvážať rastlinný odpad zo Špiglsálu v lokalite ohraničenej ulicami Ružindolskou, Hospodárskou a Parkom J. Kráľa, o týždeň neskôr 26. marca bude pokračovať jarné upratovanie na Tulipáne a vo Vajslovej doline. Minulý týždeň sa uskutočnil odvoz rastlinného odpadu napríklad na Kopánke, Družbe, Vozovke a v ďalších častiach mesta.

Pre tradičný jarný zber nadrozmerného odpadu budú mať mestské zberné dvory v sobotu 2. apríla predĺženú prevádzku až do 18. hodiny, otvorené budú aj v nedeľu 3. apríla v čase od 9. do 15. hodiny.
Obyvatelia mestských častí Modranka, Oravné, Medziháj, Kočišské a Farárske budú mať od štvrtka 31. marca do pondelka 4. apríla k dispozícii veľkokapacitné kontajnery na zber veľkorozmerných a biologických odpadov. Počas celého roka sa v Trnave uskutočňuje zber veľkorozmerných odpadov prostredníctvom šiestich zberných dvorov na uliciach A. Kmeťa, Mikovíniho, Cukrovej, J. Bottu, Sasinkovej a Tajovského.

Na budúcu sobotu 26. marca od 13. hodiny budú dobrovoľníci čistiť Kamenný mlyn a okolie potoka Parná.
Viac informácií o tejto plánovanej akcii prinesieme v samostatnom článku.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2011 13:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.