reklama

Jarné čistenie ulíc preruší návrat zimy. Na mechanizmy opäť montujú radlice

Na prelome februára a marca začalo mesto prostredníctvom dodávateľských organizácií TT Komfort a .A.S.A. Trnava s jarným čistením ulíc a verejných priestranstiev.

Po uplynutí asi desiatich dní je podľa slov vedúceho úseku dopravy na mestskom úrade Mariána Nováka ukončené ručné aj strojové zametanie centrálnej mestskej zóny.

Započali tiež práce na vyhrabávaní nečistôt z trávnatých plôch a parkov. Kompletne vyčistená je aj lávka pri mestskej poliklinike, vrátane kanalizačných vpustov.

Zametacie stroje začali s čistením komunikácií v dotyku centra mesta a postupne sa presúvajú aj do ďalších ulíc,“ priblížil Novák.

cistenie-ulic-1
cistenie-ulic-2
Jarné čistenie započalo v centrálnej mestskej zóne

V prvej polovici marca odštartovala v rámci jarnej údržby aj obnova vodorovného dopravného značenia. Doteraz stihli renovovať nátery na niekoľkých priechodoch pre chodcov.

So strojovou obnovou značenia budú pokračovať v druhej polovici marca.

Vrásky spôsobuje zodpovedným predpoveď počasia na druhú polovicu tohto týždňa. Aj do trnavského regiónu sa podľa meteorológov vráti na pár dní zima so snežením aj mrazmi.

Mechanizmy už boli prispôsobené na jarné čistenie, pluhy a radlice vymenili za metly. V dôsledku predpovede počasia boli na štyroch mechanizmoch opätovne namontované pluhy,“ pripomenul M. Novák.

Na sneh nezvykle bohatá zima, ako zdá, ešte nepovedala definitívne posledné slovo.

Snežiť má vo štvrtok aj v piatok 15. marca, víkend sľubuje nočné mrazy a denné teplotné maximá okolo nuly. Okrem sneženia a nízkych teplôt varujú meteorológovia aj pred silným a nepríjemným severným vetrom.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2013 15:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarné čistenie ulíc preruší návrat zimy. Na mechanizmy opäť montujú radlice”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.