reklama

Mesto začalo s jarným upratovaním ciest, chodníkov a zelene

S blížiacim sa príchodom jari začalo mesto s upratovaním ulíc po zime. Samospráva každoročne zabezpečuje strojové aj ručné čistenie zelene, chodníkov a miestnych komunikácií vo vlastníctve alebo užívaní mesta od zvyškov zimného posypu a iných nečistôt.

Vzhľadom na priaznivé počasie mohli vyjsť čistiace stroje do ulíc už koncom februára.

„Čistenie sa uskutočňuje postupne podľa stanoveného harmonogramu, mesto však operatívne zareaguje aj na podnety občanov. V týchto dňoch by malo byť už ukončené vyčistenie centrálnej mestskej zóny, lávky na Starohájskej ulici pri mestskej poliklinike a autobusovej stanice,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Súčasne sa začalo aj jarné vyhrabávanie trávnikov, kríkov a živých plotov. Jeho cieľom nie je len odstránenie nečistôt a odumretých častí rastlín, ale aj prevzdušnenie pôdy, ktoré podporí rozrastanie tráv.

V apríli nastane čas na sadenie či dosádzanie nových kríkov a trvaliek, v máji sa budú na miesta odkvitnutých jarných cibuľovín vysádzať letničky.

cistiace-auto
Ulice čistia ručne aj pomocou strojov

V sobotu 7. marca sa začal na Kopánke, Vodárni, Zátvore a časti Vajslovej doliny aj obvyklý jarný zber orezaných konárov zo záhrad rodinných domov. Pokračovať bude v sobotu 14. marca na Špíglsále, o týždeň 21. marca na Tulipáne a druhej časti Vajslovej doliny.

„Občania, ktorí sa chcú pri tejto príležitosti zbaviť odpadu zo záhrad, musia ho ráno o 7. hodine vyložiť pred svoj dom. Táto služba je však zameraná len na odvoz orezaných konárov, nie na odvoz trávy, lístia a iných zvyškov rastlín, ktoré môžu občania zdarma uložiť na zberných dvoroch alebo si ich odvoz telefonicky objednať za poplatok,“ pripomína trnavská mestská samospráva.

Veľkokapacitné kontajnery na jarný zber objemného odpadu budú pristavené v sobotu 28. marca na Kočišskom, Oravnom, Medziháji a Farárskom.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2015 7:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto začalo s jarným upratovaním ciest, chodníkov a zelene”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.