reklama

V sobotu vyčistia dobrovoľníci Kamenáč, mesto finišuje s jarným čistením verejnej zelene

Už ôsmy raz sa stretnú dobrovoľníci a priatelia prírody na tradičnom podujatí pod názvom Jarné čistenie Trnavy.

V sobotu 29. marca plánujú v rámci dobrovoľníckej akcie vyčistiť územie Kamenného mlyna, ale aj neďalekého splavu a priestorov okolo cesty k železničnému depu.

Zraz účastníkov bude v amfiteátri, takzvanom kolečku pri Kolibe v Kamennom mlyne o 13. hodine.

cistenie-kamenac
V Kamennom mlyne vyzbierajú dobrovoľníci každoročne tony odpadu

Ako informoval jeden zo zakladateľov podujatia Matej Lančarič, igelitové vrecia aj odvoz odpadu na skládku je zabezpečený.

Pre zúčastnených dobrovoľníkov je pripravené občerstvenie a po skončení brigády aj kultúrny program v podobe vystúpení hudobnej skupiny Duo Acoustic.

Podujatie zabezpečujú občianske združenia Trnavská alternatíva.sk, Lepšia Trnava a Trnavskí bíli medvedi v spolupráci s Mestom Trnava.

Akciu nájdete aj na Facebooku, link TU.

Do záverečnej fázy sa dostáva každoročné jarné čistenie verejných priestranstiev, o ktoré sa stará mesto Trnava.

Mesto udržiava približne 215 hektárov zelene, z ktorých je 1 712 434 m2 trávnikov. Aby tieto plochy boli dôkladne čisté, zabezpečuje mestská samospráva ich vyhrabávanie. Počas jarnej údržby zelene sú z trávnikov odstránené veľké a drobné nečistoty, odumreté časti rastlín a zároveň sa ručným alebo strojným vyhrabávaním prevzdušnia, čím sa podporí ich rast,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Pracovníci dokončujú odstraňovanie nečistôt nielen z trávnikov, ale aj z kríkov a živých plotov. Čistenie sa začalo vo februári v centrálnej mestskej zóne a postupne sa pridávali aj ostatné obvody zelene, dopĺňa úsek komunikácie mestského úradu.

jarna-udrzba-zelen
S jarným upratovaním verejných priestranstiev začalo mesto už vo februári

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2014 13:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.