reklama

Špačinčania pokračujú v obnovenej jarmočnej tradícii

Po vlaňajšej obnovenej premiére konania jarmokov v Špačinciach pripravuje tamojší obecný úrad podujatie aj v tomto roku.

V priestoroch miestneho amfiteátra budú v sobotu 24. augusta popoludní prezentovať svoju šikovnosť ľudoví remeselníci a výrobcovia tradičných slovenských potravinárskych produktov.

Súčasťou 2. ročníka Špačinského jarmoku bude Festival hudby. Na pódiu sa predstavia folklórne skupiny, dychovky a spevácke skupiny.


Špačinský jarmok sa uskutoční v priestoroch amfiteátra

Tradícia jarmokov má v Špačinciach historickú tradíciu. Až do minulého roka sa posledný jarmok uskutočnil ešte v 17. storočí.

Špačince boli mestečkom s právom usporadúvať jarmoky. Túto tradíciu chceme priblížiť aj dnešnej generácií. Rovnako ako vlani aj v tomto roku bude súčasťou jarmoku bohatý kultúrny program,“ pripomenul starosta Július Zemko.

Hudobná časť jarmoku sa ponesie v duchu osláv 35. výročia vzniku Folklórnej skupiny Špačinčanka.

Za vyše tri desaťročia sa skupina vyprofilovala na veľmi zdatného a úspešného reprezentanta obce, ale aj celého trnavského regiónu.

Svojimi piesňami a pásmami pripomínajú a oživujú tradície, ktoré už niektorí ani nepoznajú.

Do týchto pásiem vložili členovia Špačinčanky kus svojho ‚ja‘ a obohatili ich humorom, čím sa zvýrazňuje radosť pri počúvaní ich piesní a pásiem. Právom sa zúčastnili rôznych festivalov ako sú Jánošíkove dni v Terchovej, Podroháčské slávnosti v Zuberci, medzinárodné folklórne slávnosti Myjava, Trnavská brána a podobne Vystupovali v rozhlase a televízií, na Slovensku, ale aj v zahraničí. Plejáda úspechov našich rodákov je veľká a bohatá,“ konštatuje špačinský starosta.

PROGRAM 2. ROČNÍKA ŠPAČINSKÉHO JARMOKU

13.00 Kolotoče, predajné stánky počas celého jarmoku
16.00 – 16.15 – Privítanie, slávnostný príhovor, zdravica hostí
16.15 – 16.45 – Modrovanky – Krojovanky – FSk Modrová
16.45 – 17.00 – Kátlovani – mužská FS Kátlovce
17.00 – 17.10 – Bašovský Štefan – heligónkár zo Špačiniec
17.10 – 17.40 – FS Podhoranka z Kočína –Lančára
17.40 – 18.00 – Ženská spevácka skupina Ohrady,
18.00 – 18.30 – FSk Špačinčanka
18.30 – 19.30 – Folklórny súbor Máj z Piešťan
19.30 – 20.30 – DH Karpatská Kapela

Moderátor programu PaedDr. Eva Habiňáková PhD.

Po skončení oficiálneho programu pokračuje od 20.30 hod voľná zábava s hudobnou skupinou FÓRUM

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2013 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.