reklama

Fraštacké putovanie za vínom: Golguz navštívili aj hostia z Taiwanu

Hlohovec opäť žil vínom. V meste sa počas posledného víkendu konalo Fraštacké putovanie za vínom, tradičná akcia milovníkov vína, ktorí na rôznych zastávkach ochutnávali rôzne druhy a odrody. Výbornou náladou to žilo aj vo vinárstve Golguz, ktoré sa hrdí ocenením Vinárstvo roka 2015.

Hlohovec sa stal už po jedenásty raz hlavným mestom vína. Návštevníci mohli degustovať rôzne druhy vín. Identifikáciou bol vínny pas na krku, v ktorom mali pohár na degustáciu.

V areáli spoločnosti FoodFarm v Hlohovci to žilo už od sobotňajšieho obeda. Už v diaľke rozvoniavalo chutné jedlo, na dvore hrala folklórna skupina Heskovci z Červeníka a postupne prichádzali pútnici – mladší, starší, muži, ženy, ale aj zahraniční turisti. Pravidelnými návštevníkmi sú totiž aj hostia z Taiwanu.


Hosťom z Taiwanu sa v Golguze páčilo

Foto: Radovan Stoklasa

„Spoznali sme sa pred rokmi v Nitre. Prvýkrát boli u nás asi päť rokov dozadu. Zvykli si na naše vína, majú radšej tie sladké. Oni chodia k nám, my zase na ich akcie do Bratislavy,“ prezradil výkonný riaditeľ spoločnosti FoodFarm Vladimír Mosný.

Ani oni neodolali kvalitným vínam z ponuky Golguzu a nešetrili slovami chvály. „Chutí nám,“ prikyvovali cudzinci z Ázie. Do pohárika si nechali naliať aj jarnú novinku Frizzante.

„Je to akcia, keď máme možnosť ľuďom odprezentovať naše vína. Neustále sa snažíme prinášať nejaké novinky. Dôkazom toho, že to robíme dobre sú rôzne ocenenia, ktoré získavame vo svete, ale výrazným ocenením je to, keď našu robotu pochvália ľudia. Chceme sa neustále držať na špici, v roku 2017 by sme sa opäť radi stali Vinárstvom roka,“ prezradil riaditeľ vinárstva Miloš Holík.


Návštevníci si prezreli aj výrobné priestory

Foto: Radovan Stoklasa

V tomto roku sa v Hlohovci predalo 1300 vínnych pasov, Golguz svoje brány otvoril aj ľuďom bez neho a návštevníci si dokonca mohli prezrieť aj proces výroby vína.

„Teší ma, že hlohovecké vína vychádzajú z anonymity. Naše hrozno sa za totality predávalo do vinárskych závodov v Pezinku a tak sa naším hroznom chválili Pezinčania. teraz to je inak a môžeme sa pochváliť našim vínom, ktoré žne medaily doma i vo svete,“ vravel spokojne hlavný vinohradník v Golguze Miroslav Hrnčár.

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2017 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.