reklama

Hudobný headliner galavečera Night of Titans raper Čistychov je majstrom v karate

Hudobným headlinerom galavečera bojových športov Night of Titans v trnavskej Mestskej športovej hale bude slovenská hip-hopová legenda Čistychov. S rapom začal už v roku 1996 ako člen zoskupenia L.U.Z.A., neskôr bol členom ďalšej legendárnej skupiny Názov Stavby. Jeho debutový sólový album Né produkt z roku 2004 patrí do zlatého fondu domáceho hip-hopu. Čistychov vydal tri vlastné štúdiové albumy, štvrtý podľa vlastných slov pripravuje.

Budeš hlavným hudobným hosťom galavečera Night of Titans 9. júna v Trnave. Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť, aké songy pre nich chystáš?

– – Určite zahrám kombináciu staršieho aj novšieho, niektoré songy tvrdšie pre bojovníkov a bojovníčky, tiež aj známejšie skladby pre širokú verejnosť.

Patríš medzi legendy slovenského hip-hopu, mnohé tvoje single a texty si ľudia idú už dlhé roky. Je ťažké sa udržať na vrchole? Čo ti najviac pomáha byť fit a vo forme?

– Pestujem rozličné druhy športov, ktoré mám rád a v rámci možností sa ich snažím aj robiť tak často, ako sa dá. Druhá vec – čo mi pomáha – je kvalitný spánok a vyvažovanie práce a aktivít aspoň malým oddychom.

Foto: FB Čistychov

Aký je tvoj vzťah ku kickboxu a bojovým športom?

– K bojovým športom som mal blízko už odmalička, vtedy bolo u nás iba karate, džudo a zápasenie. Snažil som sa sledovať akékoľvek zdroje a získavať viac informácie aj o iných štýloch bojového umenia. Postupne som sa dostal k tomu že existuje aj kung – fu, jiu jitsu, nin jitsu, wing tsun, aikido, kendo, neskôr ma veľmi oslovil ruský štýl “Systema”, akým ho podávali napríklad A. Kadochnikov alebo M. Ryabko. Potom som samozrejme evidoval aj box, kick box, neskôr prišla vlna Muay Thai. Tieto som ale nikdy pravidelne netrénoval.

Aký je tvoj vzťah ku športu vo všeobecnosti? Ktoré športy máš najradšej, robil si nejaký aj súťažne, napríklad v mladosti?

– Mám rád adrenalinove športy – lezenie po stenách, street workout a kalisteniku, ale aj squash či tenis, plávanie, športy so strelnými zbraňami ako napríklad paintball alebo airsoft…
V mladosti som holdoval street inline skatingu, súťažne som sa venoval “GOJU RYU” v karate klube IPPON pod vedením senseia R. Mráza, ktorý má dodnes moju obrovskú úctu a rešpekt. Ziskali sme titul klubových majstrov Slovenska. Sám som skončil bronzový na Majstrovstvach SR, vyhral Európsky pohár v Siófoku, dvakrát som sa zúčastnil Majstrovstiev sveta a niekoľkokrát som získal titul majstra v Bratislave vo svojej váhovej kategórii (čiže trpasličie pinče :)))).

Ako vznikla tvoja prezývka Čistychov a čo vyjadruje?

– Vzniklo to už dávno v jednom texte -> štýl čistý chov je osoba, ktorá svoje umenie robí bez zásadných vzorov, idolov alebo makiet. Nesnažím sa kopírovať druhých, ale robiť to po svojom, čo sa niekomu páči, iným zase nie.

Na čom pracuješ v súčasnosti, čo pripravuješ pre svojich fanúšikov? Kde ťa môžu ľuďia vidieť toto leto?

– Pracujem na svojom štvrtom sólo albume. Jeho vydanie by som chcel stihnúť ešte v tomto roku, zrejme v druhej polovici 2017. Fanušikovia ma môžu vidieť napríklad na festivalovej trilógii HIPHOP ŽIJE spolu s mojou skupinou L.U.Z.A.
Odporúčam fanúšikom určite sledovať Instagram a FB “Čistychov” (official fanpage), kde sa ľudia z prvej ruky dozvedia všetky dôležité informácie o releasoch a koncertoch, ako aj novinky ohľadom diania okolo mňa.

Neľútostné súboje tvrdých chlapov, noc plná zážitkov, tvrdého ale férového športu, stretnutia s priateľmi. Mestská športová hala v Trnave bude v piatok 9. júna 2017 dejiskom športovo-spoločensko-kultúrneho podujatia Night of Titans.
Fanúšikovia bojových športov si prídu na svoje pri zápasoch v štýloch K1, thajskom boxe, MMA a klasickom boxe.
Bojovať budú amatérski aj profesionálni zápasníci.
Vrcholom večera bude zápas Trnavčana Patrika Križana z klubu Raptors o titul majstra sveta v K1 federácie WKU.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2017 21:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.