reklama

PechaKucha Night oslavuje svoje jubilejné 20. vydanie

Už je to tu – po dvadsiaty raz sa diváci budú môcť stretnúť s ukážkami prác súčasných domácich umelcov. Tí svoju tvorbu predstavia na obľúbenom podujatí PechaKucha Night, ktorá sa pod záštitou občianskeho združenia Publikum.sk bude konať 30. novembra v Štúdiu tanca a pohybu Alegria na Hlavnej ulici č. 15 v Trnave.

Diváci sa opäť môžu tešiť na osobné stretnutie so súčasnými vizuálnymi umelcami. Podujatie bude hostiť niekoľko generácií súčasných tvorcov od študentov až po strednú generáciu. Za známejšie mená spomeňme napríklad Emila Drilčiaka, ktorý sa v 90-tych rokoch venoval plagátovej tvorbe, ale najväčšmi sa preslávil logom pre mesto Trenčín. Takisto privítame čerstvého finalistu ceny Oskára Čepana 2016, Juraja Gábora.

Na svoje si prídu aj milovníci slovenského folklóru, ktorý bude v tento večer zastupovať Matej Rabada so svojou modrotlačou, či Michaela Giertlová s módnou značkou FakeFolk. Odevný dizajn bude reprezentovať aj Lenka Sršňová, ktorej tvorba je už roky charakteristická pestrými farbami a hravosťou. Generáciu nových osobností dizajnu bude zastupovať jeden z najvýznamnejších slovenských typografov, Ondrej Jób.

Okrem vyššie spomenutých sa diváci stretnú i s mnohými ďalšími zaujímavými účinkujúcimi. PechaKucha Night Trnava zostáva verná svojmu širokospektrálnemu záberu a ponúkne bohatú ochutnávku rozličných druhov prevažne výtvarného umenia od maliarov, cez vizuálnych a multimediálnych umelcov, animátorov, dizajnérov až po oblasť módy.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka, Trnavským samosprávnym krajom, Mestom Trnava. Mediálnymi partnermi podujatia sú portál Trnava-live.sk a Trnavský hlas. Podujatie finančne podporil Fond na podporu umenia.

Kompletný program Pecha Kucha Night Trnava vol. 20:
Emil Drličiak: dizajnér
Nosene: neobyčajný second-hand
Rastislav Podhorský: maliar
Marián Vredík: animátor
Ondrej Jób: typografia, dizajn
Lenka Sršňová: odevný dizajn
FakeFolk – Michaela Giertlová: odevný dizajn
Matej Rabada: modrotlač
Studio 5: architektúra
Juraj Gábor: intermediálne umenie

INFO:
Pecha Kucha Night Trnava vol. 20, streda 30. november 2016 o 20:00
Štúdio tanca a pohybu Alegria, Hlavná 15
Vstupné: 3€

pkn_vol20_plagat

pkn_vol20_t

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2016 7:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.