reklama

Tip na výlet: v starom mlyne zo 16. storočia pod Malými Karpatmi sídli historické vinárstvo

Lámete si hlavu, ako potešiť vašich otcov počas ich sviatku? Dobrým tipom je výlet do historického vinárstva so sídlom v starom mlyne. Oslávite tu deň otcov pri dobrom víne a cimbalovej hudbe.

V nedeľu 18. júna vinári z obce Doľany otvoria tohtoročnú letnú sezónu. A to oslavou s nádychom starých dedinských veselíc spolu s degustáciou vína.

Historickú atmosféru navodia priestory vinárstva s názvom Vína z Mlyna. Naozaj sídli v mlyne zo 16. storočia, ktorý kedysi patril slávnym grófom Pálfiovcom.

Jeho súčasnými majiteľmi je rodina Demovičovcov, ktorá mlyn zrekonštruovala a vyrába tu autentické vína s chuťou terroir.

Foto: Alexandra Galambová

„Počas nedeľnej oslavy sa môžete tešiť na degustáciu všetkých našich vín z ročníka 2016. Do dobrej nálady vám bude hrať cimbalová muzika v podaní folklórnej skupiny LIPKA,“ hovorí Ervín Demovič a dodáva, že „určite si nenechajte ujsť prehliadku, vďaka ktorej spoznáte zamúčenú históriu pôvodného vodného Mlyna.“

Počas popoludnia budete mať príležitosť prejsť sa do viníc k sv. Urbanovi v bričke ťahanej koňmi z farmy Margitin Dvor. Na tú sa oplatí počkať na terase miestneho penziónu pri domácom koláči a šálke kávy.

Foto: Alexandra Galambová

Pre všetkých návštevníkov budú vo vinárstve pripravené aj domáce špeciality ako pečené rebierka, guláš z diviny, lokše a sladkosti od šikovných gazdiniek, takže nikto nezostane hladný.

Viac informácií o podujatí nájdete na www.regiontirnavia.sk alebo www.vinazmlyna.sk.

Dátum a čas konania:
18. jún 2017 14.00 – 20:00
Vstup voľný

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2017 8:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.