reklama

Tip na výlet: Ochutnávajte a zoznámte sa s výrobou Trnavskej medoviny tam, kde vzniká

Medovine sú odpradávna pripisované výnimočné vlastnosti. V minulosti ju ako zdroj života, múdrosti a odvahy pili prednostne králi a hrdinovia. Sú potvrdené aj jej mimoriadne priaznivé účinky na zdravie. Po stopách slovenskej medoviny sa môžete vydať už túto jeseň do Medovinárstva Apimed a ochutnať tento nápoj priamo na mieste jeho vzniku.

Trnava Tourism organizuje aj tento rok sériu obľúbených piatkových výletov za medovinou do Dolnej Krupej, kde sídli Medovinárstvo Apimed. To sa okrem produkcie kvalitného medu venuje výrobe medoviny už takmer dve desaťročia. Počas dvoch hodín návštevníci odhalia tajomstvo výroby najstaršieho alkoholického nápoja sveta a technológ ich prevedie priestormi, kde sa vyrába. Zároveň ochutnajú osem druhov lahodného nápoja v štýlovej degustačnej miestnosti spolu s pripraveným občerstvením. Doprava pre návštevníkov je zabezpečená mikrobusom.

gasparovic-apimed-6
Trnavská medovina z Dolnej Krupej

Priebeh degustácie medoviny je porovnateľný s degustáciou vína – medovina sa podáva vychladená a sleduje sa pri nej vždy individuálna vôňa i chuť s ohľadom na druh medu, z ktorého bola vyrobená. V degustačnom výbere nechýbajú medoviny, ktoré získali mnohé medzinárodné ocenenia. Trnavská, Staroslovanská či Barrique medovina získavajú každoročne prestížne ocenenia na poli svetových výstav a súťaží a zviditeľňujú Slovensko ako krajinu s hlboko zakorenenou včelárskou tradíciou.

Výlet ponúka možnosť spestrenia piatkového podvečera a návštevník získa nezabudnuteľný zmyslový zážitok, ktorý mu pripomenie význam medoviny v slovanských dejinách.

Víkend s piatkovým výletom za medovinou je možné spojiť so Sobotnou vínnou tour, nedeľným výletom do Smoleníc alebo s historickou prehliadkou Trnavy.

Termíny piatkových výletov za medovinou:

– 18. a 25. september 2015
– 16. a 23. október 2015
– vždy v čase od 18.00 do 20.00 h s nástupom i výstupom v centre mesta Trnava na Štefánikovej ulici v blízkosti Mestskej veže.

Rezervovať si pobytový balík či konkrétny výlet návštevníci môžu na webovej stránke destinácie www.regiontirnavia.sk v sekcii Ponuky/Balíky alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Regiónu Tirnavia.

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2015 22:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.