reklama

Prezident Gašparovič sa zoznámil s výrobou obľúbenej medoviny v Apimede

Prezident SR Ivan Gašparovič navštívil v stredu 14. mája priestory spoločnosti Apimed v obci Dolná Krupá.

Hlava štátu prijala pozvanie od zakladateľov uznávaného producenta kvalitnej medoviny a výrobkov z medu Petra a Márie Kudláčovcov.

Apimed vznikol ako malá rodinná firma v roku 1998. V začiatkoch sa zmestilo podnikanie výrobcov medoviny do malej garáže, v súčasnosti firma zamestnáva viac ako 20 ľudí a pýši sa desiatkami ocenení. Medzi trofejami nechýbajú zlaté medaily z najvýznamnejších svetových výstav medovín, ktoré Apimed pozbieral po celom svete.

gasparovic-apimed-1
gasparovic-apimed-3
Ivan Gašparovič v spoločnosti zakladateľov spoločnosti Apimed, manželov Kudláčovcov

Podľa slov Petra Kudláča hlava štátu má zásluhu na tom, že Národná rada SR zmenila zákon, ktorý v roku 2012 zaviazal výrobcov ovocných vín a medoviny platiť spotrebnú daň z alkoholu. Ceny ich produktov by nová daň zvýšila až o 30 percent, čím by sa stali nepredajnými.

Vysoko si ceníme, čo ste pre nás a pre medovinu urobili. Tento nápoj preslávil a skvele reprezentuje Slovensko vo svete. Je to aj vďaka vašej osobnej angažovanosti. Chceme vám preto ešte raz osobne poďakovať,“ privítal prezidenta Peter Kudláč a ponúkol malý prípitok obľúbenou Trnavskou medovinou.

Prezidenta prišli do Dolnej Krupej privítať aj župan Tibor Mikuš a starosta obce Teofil Mihalovič.

Pozvaní hostia absolvovali aj exkurziu výrobných priestorov a neobišli ani srdce Apimedu ukryté v podzemí, kde tento lahodný nápoj dozrieva a získava svoju originálnu chuť a arómu.

Ďalšie fotografie:
gasparovic-apimed-2
gasp-apimed2
gasparovic-apimed-5
gasparovic-apimed-6

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2014 13:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prezident Gašparovič sa zoznámil s výrobou obľúbenej medoviny v Apimede”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.