reklama

Pozvánka: Cez víkend bude v Dolnej Krupej Deň otvorených dverí v Apimede aj Slávnosť ruží v kaštieli

Medovinu Slovania poznali už v 9. storočí, používali ju pri rôznych obradoch, ale aj v každodennom živote. Tradíciu výroby kvalitnej tradičnej medoviny si osvojilo aj rodinné medovinárstvo Apimed, ktoré sídli v malebnej obci Dolná Krupá. Tento rok oslavuje 20. výročie od svojho založenia.

Už v sobotu 2.júna 2018 sa v Dolnej Krupej uskutoční Deň otvorených dverí v medovinárstve APIMED. Každý návštevník bude mať možnosť ochutnať viacero druhov medoviny a nazrieť do tajov jej výroby.

Jedným z najväčších lákadiel je ružová medovina vyrobená na počesť grófky Márie Henriety Chotekovej. Jej tajomstvom sú zavčas rána zbierané lupene ruží, ktoré sú silno previazané s históriou samotnej obce.

apimed1

apimed2

Ilustračné foto: Apimed Dolná Krupá

Grófka Mária Henrieta Choteková (1863 – 1946) totiž zasvätila svoj život ich pestovaniu a v Dolnej Krupej vybudovala najväčšie rozárium v strednej Európe preslávené vlastnými odrodami.

Každoročne, začiatkom júna, sa preto v klasicistickom kaštieli koná Slávnosť ruží, ktorej súčasťou je aj výstava týchto nádherných kvetov. Podujatie sa uskutoční počas víkendu 2. a 3. júna 2018 (kompletný program).

Návštevníkov čakajú aj koncerty vo freskovej sále, prehliadky priestorov kaštieľa či pamätnej izby Ludwiga van Beethovena, ktorý Dolnú Krupú často navštevoval.

„V rámci Dňa otvorených dverí v medovinárstve APIMED ochutnáte odrodové medoviny, ktorých lahodné chute vás prenesú na zakvitnuté lúky, do agátových hájov alebo voňavých lesov. Medovina z lupeňov ruží vás posunie v čase do minulosti do ružových záhrad grófky Márie Henriety Chotekovej. Božský nápoj AMBROZIA vám odhalí tajomstvá aperitívneho nápoja vyrobeného z medu a 18 druhov bylín. Po návšteve firmy si môžete pozrieť Slávnosť ruží v dolnokrupanskom kaštieli,“ pozýva Peter Kudláč, majiteľ medovinárstva APIMED.

Bonusom pre všetkých, ktorí v sobotu 2. júna 2018 navštívia medovinárstvo APIMED v Dolnej Krupej bude ochutnávka prvého aperitívu Ambrozia vyrobeného z medu a 18 bylín.

Zároveň majú možnosť vidieť ocenenie obalu tohto aperitívu v rámci celosvetovej súťaže WORLD STAR, Sydney, Austrália – Obal roka. Nenechajte si ujsť príležitosť spoznať vôňu dokonalých ruží, ktoré zacítite nielen v kaštieli, ale aj v samotnej ružovej medovine.

(TS)

INFO

Deň otvorených dverí v medovinárstve
Miesto: Medovinárstvo Apimed, Hlavná 578/119, 919 65 Dolná Krupá
Čas: 2. jún 2018 od 13.00 do 20.00 h
Vstupné: zdarma

Slávnosť ruží
Miesto: Kaštieľ Dolná Krupá
Čas: 2. jún, 3. jún 2018 od 9. do 18.00 h
Vstupné: dospelí 2 €, deti a seniori 1 €

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2018 1:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.