reklama

Oslava pôvabu v Dolnej Krupej. Slávnosti ruží 2019 spojili v kaštieli s bohatým programom

Počas prvého júnového víkendu ožije kaštieľ v Dolnej Krupej už 12. ročníkom podujatia Slávnosti ruží. Podujatie organizuje OZ Ružiarska spoločnosť Márie Henrtiety Chotekovej a SNM – Hudobné múzeum, kaštieľ Dolná Krupá.

Slávnosti ruží otvoria v sobotu 1. júna 2019 o 13. hodine. Podujatie ukončia v nedeľu 2. júna o 17. hodine vyhodnotením súťaže o najkrajšiu ružu slávností.

Chýbať nebude bohatý kultúrny program – vystúpia Chrámový zbor Smolenice, Ensemble Thesaurus Musicum, Cimbalová muzika Juránečka, Záhorácke divadlo zo Senice a Detský folklórny súbor Trnavček (kompletný program nájdete na konci článku).

Súčasťou programu je voľná prehliadka výstavy ruží, prehliadka kaštieľa a záhonov s lektorským výkladom.

Ilustračné foto: Trnava Tourism / Anton Chrvala

Slávnosť ruží vznikla na počesť ich šľachtiteľky Márie Chotekovej.

Mária Henrieta Choteková bola významnou pestovateľkou a šľachtiteľkou ruží. Zároveň bola majiteľkou najväčšieho rozária v strednej Európe v malebnej obci Dolná Krupá.

Celý svoj život zasvätila pestovaniu ruží. Na jej počesť sa každý rok koná v miestnom kaštieli slávnosť, kde si návštevníci môžu pozrieť množstvo odrôd a šľachtencov ruží.

Samotný kaštieľ v Dolnej Krupej vyniká svojou jedinečnou atmosférou, zaujímavými príbehmi, pamätníkom Ludviga van Beethovena, ktorý tu pôsobil a rozprávkovým nádvorím s nádhernými záhradami.

Sprievodný program – medovina, prehliadka parku, remeselníci

Súčasťou podujatia je aj sprievodný program.

Návštevníci kaštieľa si môžu prezrieť rozsiahly park a zoznámiť sa s prvkami záhradnej architektúry a krajinnej tvorby v Dolnej Krupej.

V sobotu od 13. do 20 hodiny sa v úspešnom medovinárstve Apimed uskutoční tradičný Deň otvorených dverí, kde ochutnáte odrodové medoviny či špeciálnu medovinu z lupeňov ruží.

V areáli kaštieľa sa predstavia aj remeselníci – košikár, drotár, rezbár, medovnikár či aranžér.

Návštevníci tiež môžu hlasovať v ankete o najkrajšiu ružu slávností

Vstupné na podujatie je 2 eurá, deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2019 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.