reklama

Trnavská škola medzi celoslovenskou špičkou

Slovenskí žiaci 9. ročníka sa opäť podrobili testovaniu, ktoré preverilo ich vedomosti z matematiky, slovenského jazyka a literatúry. V Trnavskom kraji už štvrtý rok patrí prvá priečka z oboch predmetov Súkromnej základnej škole BESST. Vďaka doterajším výsledkom Testovania 9 (T9-2014, 2015 a 2016) nadobudla pozíciu druhej najlepšej školy na Slovensku.

Do T9-2017 sa tento rok sa zapojilo 1 437 základných škôl. Test z matematiky riešilo 36 454 deviatakov a ich priemerná úspešnosť dosiahla 56,4 %.

Bilingvisti SZŠ BESST zvládli tento monitor s úspešnosťou 80,6 % a podľa percentilu sa umiestnili na 1. priečke v Trnavskom kraji.

Vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry si preverilo 34 202 žiakov, pričom priemerná slovenská úspešnosť bola 61,2 %. Deviataci trnavskej bilingválnej školy dosiahli úspešnosť 79,5 % a už štvrtý rok po sebe obsadili vrchol rebríčka škôl v Trnavskom kraji.

Ilustračné foto: BESST

„V našej škole sa vždy snažíme napredovať a tieto výsledky to opäť potvrdzujú. V rámci matematiky sme napríklad ako pilotná škola zaviedli metódu profesora Hejného, pri výučbe intenzívne pracujeme s iPadmi a radi sa inšpirujeme fungujúcimi vzdelávacími systémami zo zahraničia. Aj vďaka inovatívnym metódam sme sa dostali medzi špičkové slovenské školy a naše ambície neustále stúpajú,“ povedala riaditeľka SZŠ BESST Ing. Katarína Ondreičková.

Súkromná základná škola BESST sa na základe výsledkov NÚCEM testovania T9 umiestnila za roky 2014 – 2016 na celkovom 2. mieste v rámci Slovenska.

Tieto interné výpočty preverila a popredné umiestnenie v celoštátnej konkurencii potvrdila audítorská spoločnosť AT Partners Audit, s. r. o.

Kompletné výsledky testovania nájdete tu.

Kompletnú správu audítorskej spoločnosti nájdete TU.

(TS)

INFO:

Anglicko-slovenská bilingválna škola BESST je komplex škôl od materskej školy až po gymnázium, ktorá plynulo vzdeláva deti od útleho v materskej škole, cez deti a starších žiakov na základnej škole až po mladých a dospievajúcich ľudí na gymnáziu.

Škola vznikla v školskom roku 2009/2010 a v máji 2011 získala štatút Cambridge International Centre, ktorý umožňuje poskytovať vzdelávanie akceptované na celom svete.

Škola poskytuje bilingválne vzdelávanie, triedy s maximálne 16 deťmi, štipendiá pre nadané deti, výučbu učiteľmi s rodným jazykom anglickým, tzv. native speakers, špičkové vybavenie iPadmi, interaktívnymi tabuľami, modernými vyučovacími pomôckami a pestrú mimoškolskú činnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2017 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.