reklama

Lesopark pod Kolibou v Kamennom mlyne sa dočká obnovy, revitalizácia prebehne počas leta

V priestore lesoparku pod Kolibou v Kamennom mlyne začne čoskoro projekt revitalizácie. Stavebné práce majú odštartovať už v druhej koncom júna 2017, potrvajú maximálne tri mesiace.

Zámer má za cieľ obnovu jestvujúceho lesoparku v Kamennom mlyne, zvýšenie ekostability prostredia a vytvorenie vhodných podmienok na krátkodobý oddych a rekreáciu obyvateľov Trnavy.

Revitalizácia prostredia má zvýšiť estetickú a ekologickú hodnotu územia vhodnou kompozíciou zelene a doplnením zariadení občianskej vybavenosti.

Projekt počíta aj s vybudovaním značených bežeckých trás, doplnením mobiliáru, informačných panelov, rekonštrukciou verejného osvetlenia a vybudovaním odpočívadla s drevenou terasou.


Lesopark pri Kolibe

Ilustračné foto

Z projektovej dokumentácie vyplýva, že v rámci tejto aktuálnej etapy budú riešené chodníky z minerálneho betónu ako bežecké trasy alebo pre
prechádzky parkom. Tvoria okruh so začiatkom aj cieľom pri fit dráhe, s odbočkou ku kúpalisku.

Smerovo sú chodníky so šírkou od 1,5 do 3 metrov navrhnuté tak, aby zohľadňovali existujúci terén a stromy.

V prípravnej fáze zámeru došlo k odstráneniu poškodených či náletových porastov, namiesto nich bude realizovaná náhradná výsadba.

Uskutočnia sa aj pestovateľské opatrenia v podobe ošetrenia pôvodných drevín. Revitalizácia má za cieľ maximálne zachovať systém a funkciu ekologickej stability, zásahy budú preto pozostávať len z nevyhnuteľných opatrení ako sú ošetrenie drevín, zdravotné a bezpečnostné výruby, prebierky stromov zamerané na odstránenie inváznych druhov drevín, vytvorenia priehľadov na mokraďové spoločenstvá a podobne.

V lesoparku budú nainštalované nové lavičky tvrdého trvanlivého dreva, pribudné aj drevené odpadkové koše a verejné osvetlenie.

V juhovýchodnom okraji bude nainštalované veľké drevené odpočívadlo v podobe vyvýšenej lichobežníkovej plochy s lavičkami a infopanelom, ktoré bude slúžiť ako zastávka náučného chodníka a začiatok dreveného vyvýšeného chodníka vedúceho ponad močiar.

Realizátorom stavebných prác bude trnavská spoločnosť CS.

Hodnota diela je takmer 174-tisíc eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2017 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.