reklama

Špičková švajčiarska technologická firma Optotune potvrdila príchod do Trnavy

V Trnave vznikne technologické centrum s pridruženou výrobou švajčiarskej spoločnosti Optotune. Investícia dosiahne 3,8 milióna eur.

Prvé informácie o pripravovanej investícii úspešnej švajčiarskej technologickej spoločnosti Optotune sa objavili na sklonku jesene 2016. Dnes, 21. júna 2017, zástupcovia spoločnosti – Sascha Fritsche a Simeon Kredatus potvrdili, že v Trnave už v roku 2017 začne s realizáciou technologického centra s pridruženou manufaktúrou s vysokou pridanou hodnotou.

Objem investície dosiahne 3,8 milióna eur. V prvej fáze plánujú zamestnať minimálne 15 ľudí, po 5 rokoch od investičného vstupu na trh by mal počet zamestnancov dosiahnuť minimálne päťdesiat.

Optotune ponúkne prácu vysokoškolsky vzdelaným ľuďom technického zamerania a sľubuje aj nadštandardné mzdy.

Spoločnosť dodáva do celého sveta vysoko špecializované prudukty ako sú zaostrovacie laditeľné šošovky, reduktory laserovej zrnitosti, meniče obrazového rozlíšenia a ďalšie.

Ilustračné foto: Optotune Switzerland

Spoločnosť už nadviazala prvotnú spoluprácu nadpríklad s Trnavským VÚC formou memoranda o partnerstve s Klastrom regionálneho rozvoja Západné Slovensko, s Asociáciou priemyselných zväzov prostredníctvom vstupu do Zväzu elektrotechnického priemyslu Slovenskej republiky či s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave.

Do konca júna 2017 ukončí spoločnosť prvú fázu náboru zamestnancov. Tí sa od júla do septembra budú zaškoľovať priamo vo Švajčiarsku.

Začiatok a spustenie aktívnej činnosti plánuje Optotune v časovom rámci od druhej polovice augusta do konca októbra 2017, od roku 2018 už vo vlastných novovybudovaných priestoroch.

“Naším cieľom je vytvoriť plne operabilné soft-a firmwave, elektrotechnologické a procesné centrum na Slovensku, ktoré vytvorí vysoko kvalifikované pracovné pozície v Trnave. Hlavným cieľom je dostať súčasnú generáciu industriálnych produktov na novú generáciu, ako aj vyvinúť, prototypovať a zvýšiť inovatívne produkty pre spotrebiteľský trh,” priblížil viceprezident pre financie švajčiarskej spoločnosti Sascha Fritsche.

Trnavské technologické centrum sa bude prostredníctvom vysokého stupňa automatizácie a sofistikovanej výroby podieľať na vývoji a dodávke šošoviek a iných produktov spoločnosti do technologických firiem vo svete.

Opto-elektronické výrobky spoločnosti sú už dnes používané v tých prípadoch, kde konvenčný prístup naráža na limity štandardnej optiky.

Optotune na svetovom poli registruje 4 až 6 patentov ročne, týkajúcich sa vývoja produktov pre významné svetové značky. Má ambíciu pozitívne stimulovať na Slovensku dialóg o progresívnom odvetví optoelektroniky a fotoniky.

Medzi dôvodmi, prečo si spoločnosť vybrala práve Trnavu, sú bonita Trnavy ako mesta so silnou technologickou tradíciou či dobré napojenie na Bratislavu.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2017 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Špičková švajčiarska technologická firma Optotune potvrdila príchod do Trnavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.