reklama

Špičková švajčiarska technologická firma Optotune potvrdila príchod do Trnavy

V Trnave vznikne technologické centrum s pridruženou výrobou švajčiarskej spoločnosti Optotune. Investícia dosiahne 3,8 milióna eur.

Prvé informácie o pripravovanej investícii úspešnej švajčiarskej technologickej spoločnosti Optotune sa objavili na sklonku jesene 2016. Dnes, 21. júna 2017, zástupcovia spoločnosti – Sascha Fritsche a Simeon Kredatus potvrdili, že v Trnave už v roku 2017 začne s realizáciou technologického centra s pridruženou manufaktúrou s vysokou pridanou hodnotou.

Objem investície dosiahne 3,8 milióna eur. V prvej fáze plánujú zamestnať minimálne 15 ľudí, po 5 rokoch od investičného vstupu na trh by mal počet zamestnancov dosiahnuť minimálne päťdesiat.

Optotune ponúkne prácu vysokoškolsky vzdelaným ľuďom technického zamerania a sľubuje aj nadštandardné mzdy.

Spoločnosť dodáva do celého sveta vysoko špecializované prudukty ako sú zaostrovacie laditeľné šošovky, reduktory laserovej zrnitosti, meniče obrazového rozlíšenia a ďalšie.

Ilustračné foto: Optotune Switzerland

Spoločnosť už nadviazala prvotnú spoluprácu nadpríklad s Trnavským VÚC formou memoranda o partnerstve s Klastrom regionálneho rozvoja Západné Slovensko, s Asociáciou priemyselných zväzov prostredníctvom vstupu do Zväzu elektrotechnického priemyslu Slovenskej republiky či s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave.

Do konca júna 2017 ukončí spoločnosť prvú fázu náboru zamestnancov. Tí sa od júla do septembra budú zaškoľovať priamo vo Švajčiarsku.

Začiatok a spustenie aktívnej činnosti plánuje Optotune v časovom rámci od druhej polovice augusta do konca októbra 2017, od roku 2018 už vo vlastných novovybudovaných priestoroch.

“Naším cieľom je vytvoriť plne operabilné soft-a firmwave, elektrotechnologické a procesné centrum na Slovensku, ktoré vytvorí vysoko kvalifikované pracovné pozície v Trnave. Hlavným cieľom je dostať súčasnú generáciu industriálnych produktov na novú generáciu, ako aj vyvinúť, prototypovať a zvýšiť inovatívne produkty pre spotrebiteľský trh,” priblížil viceprezident pre financie švajčiarskej spoločnosti Sascha Fritsche.

Trnavské technologické centrum sa bude prostredníctvom vysokého stupňa automatizácie a sofistikovanej výroby podieľať na vývoji a dodávke šošoviek a iných produktov spoločnosti do technologických firiem vo svete.

Opto-elektronické výrobky spoločnosti sú už dnes používané v tých prípadoch, kde konvenčný prístup naráža na limity štandardnej optiky.

Optotune na svetovom poli registruje 4 až 6 patentov ročne, týkajúcich sa vývoja produktov pre významné svetové značky. Má ambíciu pozitívne stimulovať na Slovensku dialóg o progresívnom odvetví optoelektroniky a fotoniky.

Medzi dôvodmi, prečo si spoločnosť vybrala práve Trnavu, sú bonita Trnavy ako mesta so silnou technologickou tradíciou či dobré napojenie na Bratislavu.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2017 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Špičková švajčiarska technologická firma Optotune potvrdila príchod do Trnavy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.