reklama

Technologická spoločnosť Optotune Switzerland sa rozhodla umiestniť svoju investíciu do Trnavy

Spoločnosť Optotune Switzerland sa po dvoch návštevách Slovenska realizovaných od decembra 2015, zameraných na analýzu možností pracovnej sily, napojenia mesta Trnava na hlavné mesto Bratislava, a predovšetkým po zvážení si bonity Trnavy ako mesta so silnou technologickou tradíciou, rozhodla o umiestnení svojej investície do vytvorenia technologického centra do Trnavy.

Opto-elektronické výrobky spoločnosti sú už dnes používané v tých prípadoch, kde konvenčný prístup naráža na limity štandardnej optiky.

Počas poslednej návštevy Slovenska v júli 2016 sa uskutočnila séria stretnutí s primátorom mesta Trnava Petrom Bročkom, zástupcami Trnavského samosprávneho kraja, odborníkmi z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a napokon aj s predstaviteľmi Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnavu.

„Trnavu sme vyhodnotili ako horúceho favorita na Slovensku, ale vzhľadom na jej silné zázemie v priemysle aj v kontexte celej Európy,“ hodnotí prvé zistenia o investičnom prostredí Trnavy viceprezident pre financie švajčiarskej spoločnosti, Sascha Fritsche.

optutune-brocka-jakubkovalik

optutune-2-jakubkovalik
optotune-4
Zástupcovia švajčiarskej spoločnosti Sascha Fritsche a Simeon Kredatus rokovali priamo v Trnave s primátorom Bročkom, zoznámili sa aj s technologickým Campusom trnavskej MTF STU na Bottovej ulici

Foto: Jakub Kovalík

Prvým krokom švajčiarskeho investora bude vybudovanie výskumného centra v Trnave v roku 2017. Toto sa bude prostredníctvom vysokého stupňa automatizácie a sofistikovanej výroby podieľať na vývoji a dodávke šošoviek a iných produktov spoločnosti do technologických firiem vo svete.

Dôležitou ambíciou investora je napojenie akademické a vedecko-výskumné zázemie sústredené okrem iného v MTF STU v Trnave, ale aj napojenie na odbornosť ďalších vysokých škôl v Bratislave, predovšetkým však fakúlt Slovenskej technickej univerzity.

Táto spoločnosť, ktorá v roku 2014 získala ocenenie v prestížnej švajčiarskej súťaži Swiss Economy Awards, nesie potenciál pre obohatenie Trnavy a jej ekonomiky prostredníctvom integrácie moderných postupov progresívneho odvetvia priemyslu, ktorým je optoelektronika.

„Slovensko sme analyzovali už koncom roka 2015 ako veľmi atraktívny trh a aktuálna situácia a postoje administratívy na regionálnej a národnej úrovni hodnotíme veľmi pozitívne aj v tvrdej konkurencii ekonomík západnej a strednej Európy. Naša spoločnosť, ktorá na svetovom poli registruje 4 až 6 patentov ročne, týkajúcich sa vývoja produktov pre významné svetové značky, má ambíciu pozitívne stimulovať na Slovensku dialóg o progresívnom odvetví optoelektroniky a fotoniky,“ konštatuje Manuel Aschwanden, CEO spoločnosti Optotune Switzerland.

Podľa informácií švajčiarskej spoločnosti v horizonte piatich rokov plánujú v oblasti výskumu a vývoja zamestnať viac ako 50 ľudí a investičná hodnota projektu zahŕňajúca aj najmodernejšie svetové technológie v oblasti optoelektroniky dosiahne až takmer 4 milióny eur – rovnako v horizonte 5 rokov.

„Podrobnejšie informácie o našich ambíciách poskytneme masmédiám prostredníctvom tlačovej konferencie našej spoločnosti, ktorú plánujeme na december 2016 v Trnave,“ dodáva Manuel Aschwanden zo spoločnosti Optotune Switzerland.

Manuel Aschwanden je speakrom konferencie Bratislava Mice Day, ktorá sa uskutoční v utorok 22. novembra 2016 v Bratislave a bude na nej hovoriť o ambícii spoločnosti na Slovensko priniesť v najbližších rokoch významnú odbornú konferenciu svetového formátu zameranú na oblasť optoelektroniky a fotoniky.

Tlačová správa
Zdroj: Branding Slovakia Consultancy

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2016 20:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Technologická spoločnosť Optotune Switzerland sa rozhodla umiestniť svoju investíciu do Trnavy”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.