reklama

Zástupcovia mesta budú hovoriť o budúcej podobe ihriska na Gejzu Dusíka s obyvateľmi

V Trnave sa uskutočnilo niekoľko projektov revitalizácií verejných priestorov, ktoré sa uskutočnili prostredníctvom participatívneho plánovania, teda v spolupráci s občanmi. Najnovší zámer prizvať verejnosť k plánovaniu sa týka detského ihriska na ulici Gejzu Dusíka na sídlisku Prednádražie.

„Pozývame obyvateľov tejto lokality i ostatných, ktorých táto záležitosť zaujíma, na verejné stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok 27. júna 2017 o 17.30 h pri ihrisku. Čaká nás diskusia o tom, čo tento priestor potrebuje a ako by mal vyzerať po obnove. Každý z účastníkov bude mať príležitosť povedať svoj názor a návrhy na zmenu,“ informuje trnavská radnica o stretnutí s obyvateľmi lokality.

Reprofoto: Google Street View

Akcia sa má niesť v neformálnom duchu susedského pikniku, preto je možné prísť aj s deťmi.

Mestská samospráva odporúča priniesť si so sebou deku a drobné občerstvenie, aby sme bolo stretnutie príjemnejšie.

O participatívnom plánovaní:

Naším cieľom je podporiť Trnavčanov a Trnavčanky v tom, aby vstupovali do vecí verejných, zaujímali sa o dianie okolo seba a boli si vedomí toho, že majú možnosť ovplyvniť kvalitu svojho bezprostredného okolia.
O tom, čo mestu a jeho jednotlivým častiach chýba, vedia totiž najlepšie práve ich obyvatelia, a preto samosprávu zaujímajú ich potreby a názory.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2017 20:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.