reklama

Veľký vnútroblok na Družbe čaká revitalizácia, v dotazníku sa k jeho budúcej podobe môžu vyjadriť obyvatelia lokality

Mesto Trnava pokračuje v postupnej revitalizácii verejných priestorov. Ďalším pipravovaným zámerom je veľký vnútroblok, ktorý sa rozprestiera na ploche 23-tisíc metrov štvorcových medzi bytovkami na uliciach Vladimíra Clementisa a Juraja Slottu. Obyvatelia môžu vyjadriť svoj názor na jeho budúcu podobu v online dotazníku do 15. decembra 2022.

Tlačenú formu dotazníka si obyvatelia v okolí vnútrobloku v týchto dňoch nájdu vo svojich poštových schránkach. Odovzdať papierový dotazník je možné taktiež do 15. decembra do schránky vo vestibule Strediska sociálnej starostlivosti (malometrážne byty) na V. Clementisa 51 každý deň medzi 6.00 a 18.00 h.

Ako pripomenula hovorkyňa mesta Trnava Veronika Majtánová, dotazníkom predchádzali dve verejné stretnutia, na ktorých samospráva zbierala podnety obyvateľov.

Prvé stretnutie bolo 19. júla priamo vo vnútrobloku, druhé, zamerané na seniorov, sa uskutočnilo 29. novembra v Stredisku sociálnej starostlivosti.

FOTO: trnava-live.sk

„Cieľom mestskej samosprávy je postupne v každom jednom verejnom priestore tohto typu vytvoriť príjemné prostredie, v ktorom sa budú môcť obyvatelia od najmenších až po skôr narodených spoločne stretávať a využívať zdieľaný priestor na oddych alebo rekreačné športovanie. A nielen to – zámerom je, aby výsledná premena dvorov čo najviac vyhovovala predstavám obyvateľov,“ priblížila Majtánová.

Aby sa tento cieľ podarilo uskutočniť, mesto už od roku 2016 postupuje metódou participatívneho plánovania. Jeho súčasťou je vždy aj zber podnetov zo strany obyvateľov.

Vyzbierané dotazníky sa následne vyhodnotia v záverečnej správe, ktorá bude zverejnená na webových stránkach trnava.sk a planujmesto.trnava.sk a v tlačenej forme na vrátnici Strediska sociálnej starostlivosti.

Záverečná správa bude slúžiť ako podklad na vypracovanie zadania projektovej súťaže a k dispozícií ju bude mať aj vysúťažený projektant.

„Postrehy a nápady Trnavčanov sa tak reálne budú podieľať na výslednej podobe obnoveného verejného priestoru. Rovnako sa postupovalo napríklad pri návrhu detského ihriska na Gejzu Dusíka, pri dvoroch na Hospodárskej, Zátvore či Okružnej a ďalších,“ doplnila.


Vyznačené územie na mape

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2022 12:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.