reklama

Mesto chystá revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Trnavčania môžu vyjadriť názory a nápady v dotazníku

Mestský úrad v Trnave pripravuje komplexnú revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Radnica zverejnila výzvu verejnosti, aby vyjadrili svoje názory, nápady, postrehy a pripomienky k pripravovanej obnove parku. Môžu tak urobiť online na internete, uvažuje sa aj s vydaním tlačených dotazníkov.


Pripomienky a nápady Trnavčanov majú slúžiť ako podklady pri vypracovaní zadania verejnej architektonickej súťaže, z ktorej vzídu jednotlivé návrhy revitalizácie.

„Naším cieľom je efektívne upraviť túto lokalitu tak, aby svojim návštevníkom poskytovala to, čo potrebujú a vyhľadávajú,“ uvádza trnavská radnica v tlačovej správe.

Dotazník je k dispozícii online na tejto adrese.

park
Jazierko v Parku Janka Kráľa

Ilustračné foto

Dotazník je anonymný, obsahuje 10 otázok a jeho vyplnenie zaberie menej ako päť minút. Odpovede je potrebné posielať do stredy 23. novembra 2016.

Spolu s online dotazníkom bude v najbližších dňoch do domácností vo vzdialenosti asi 300 m od línie parku popri ulici Bedřicha Smetanu distribuovaný dotazník v tlačenej forme.

Po jeho vyplnení ho bude možné odovzdať na jednom zo štyroch zberných miest – v OC MAX, u informátora na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, v ZŠ Kornela Mahra a Strednej odbornej škole obchodu a služieb.

Tlačené dotazníky je možné získať aj na Informáciách na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 alebo u informátora na prízemí radnice na Hlavnej 1.

Výsledky prieskumu budú predstavené na verejnom stretnutí, ktorý sa uskutoční v utorok 29. novembra 2016 o 18.00 h v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na radnici.

Park Janka Kráľa:

Park Janka Kráľa bol ako staničný park založený v 19. storočí v súvislosti s rozšírením mesta za mestské hradby. Prioritne mal plniť funkciu izolačného pásu medzi železnicou a mestskou štvrťou Špíglsál.

Ďalšie významné funkcie, ktoré park plní, sú mikroklimatická, sociálno-spoločenská a komunikačná.

Účinnosť parku na kvalitu ovzdušia je zabezpečená pokryvnosťou plochy parku korunami stromov okolo 70%.

Prekryv korún stromov v staršej časti tvorí hustý zápoj (nad 30%), kým v zrekonštruovanej časti je optimálny (do 30%), čo predstavuje optimálnu hustotu rozmiestnenia stromov, umožňujúcu striedanie presvetlených, trávnatých plôch so zapojenými.

V parku žije 52 druhov lesných stavovcov, z ktorých je 38 druhov vtákov – 32 hniezdiacich, 11 druhov cicavcov, dva druhy vzácnych obojživelníkov a jeden druh plazu.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2016 6:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chystá revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Trnavčania môžu vyjadriť názory a nápady v dotazníku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.