reklama

Mesto chystá revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Trnavčania môžu vyjadriť názory a nápady v dotazníku

Mestský úrad v Trnave pripravuje komplexnú revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Radnica zverejnila výzvu verejnosti, aby vyjadrili svoje názory, nápady, postrehy a pripomienky k pripravovanej obnove parku. Môžu tak urobiť online na internete, uvažuje sa aj s vydaním tlačených dotazníkov.


Pripomienky a nápady Trnavčanov majú slúžiť ako podklady pri vypracovaní zadania verejnej architektonickej súťaže, z ktorej vzídu jednotlivé návrhy revitalizácie.

“Naším cieľom je efektívne upraviť túto lokalitu tak, aby svojim návštevníkom poskytovala to, čo potrebujú a vyhľadávajú,” uvádza trnavská radnica v tlačovej správe.

Dotazník je k dispozícii online na tejto adrese.

park
Jazierko v Parku Janka Kráľa

Ilustračné foto

Dotazník je anonymný, obsahuje 10 otázok a jeho vyplnenie zaberie menej ako päť minút. Odpovede je potrebné posielať do stredy 23. novembra 2016.

Spolu s online dotazníkom bude v najbližších dňoch do domácností vo vzdialenosti asi 300 m od línie parku popri ulici Bedřicha Smetanu distribuovaný dotazník v tlačenej forme.

Po jeho vyplnení ho bude možné odovzdať na jednom zo štyroch zberných miest – v OC MAX, u informátora na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, v ZŠ Kornela Mahra a Strednej odbornej škole obchodu a služieb.

Tlačené dotazníky je možné získať aj na Informáciách na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 alebo u informátora na prízemí radnice na Hlavnej 1.

Výsledky prieskumu budú predstavené na verejnom stretnutí, ktorý sa uskutoční v utorok 29. novembra 2016 o 18.00 h v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na radnici.

Park Janka Kráľa:

Park Janka Kráľa bol ako staničný park založený v 19. storočí v súvislosti s rozšírením mesta za mestské hradby. Prioritne mal plniť funkciu izolačného pásu medzi železnicou a mestskou štvrťou Špíglsál.

Ďalšie významné funkcie, ktoré park plní, sú mikroklimatická, sociálno-spoločenská a komunikačná.

Účinnosť parku na kvalitu ovzdušia je zabezpečená pokryvnosťou plochy parku korunami stromov okolo 70%.

Prekryv korún stromov v staršej časti tvorí hustý zápoj (nad 30%), kým v zrekonštruovanej časti je optimálny (do 30%), čo predstavuje optimálnu hustotu rozmiestnenia stromov, umožňujúcu striedanie presvetlených, trávnatých plôch so zapojenými.

V parku žije 52 druhov lesných stavovcov, z ktorých je 38 druhov vtákov – 32 hniezdiacich, 11 druhov cicavcov, dva druhy vzácnych obojživelníkov a jeden druh plazu.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2016 6:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

29 komentárov pre “Mesto chystá revitalizáciu Parku Janka Kráľa. Trnavčania môžu vyjadriť názory a nápady v dotazníku”

 1. 1
  sendy says:

  ja by som tam dal novucicke, priestranne parkovisko, tak tri-styri stanky s rychlym obcerstvenim, hlavne s borovickou v plastovych stamprlikoch a na celej stanici teraz neni ziadne poriadne kontajnerove stojisko, takze to by tam tiez bodlo, nech to nemame daleko.

 2. 2
  DanTT says:

  V staničáku netreba momentálne robiť nič , je v slušnom stave…..jedinú kozmetickú úpravu čo by som robil je zrušenie slepého chodníka k asi 2 lavičkám lebo ide odnikiaľ nikam (je dokonca čiastočne zarastený (ide za zákruty do Maxu) a naopak by som doplnil chodník po vyšliapanej širokej časti kade si ľudia skracujú cestu, no toto by v podstate bolo len predlženie diagonály cez celý park a kadiaľ logicky ľudia aj k Maxu chodia len časť po blate…

 3. 3
  simko says:

  a billboardovych ploch aspon za tucet

 4. 4
  sendy says:

  presne, billboardy tam chybaju! a este by som uvital vyhradene miesta, pripadne aj vyvysene an odparkovanie nepojazdnych aut alebo kamionovych privesov ako reklamnych putacov

 5. 5
  Tajler says:

  Ja si myslím že parku v podstate nič nechýba. Možno ošetriť choré a poškodené stromy ak tam nejaké sú.
  Ďalej vymeniť lampy za tie s historickým dizajnom čo sú v centre mesta, napríklad pri múzeu, nech to v noci príliš neruší vtáctvo čo hniezdi v korunách stromov, trochu vyčistil lavičky a spustil vyradené fontánky a jazero.
  Inak mu myslím nič nechýba. Je to park, ako zelené prírodné pásmo by som to nechal na prírodu nech si rastie.

  • 5.1
   Karol says:

   Určite by sa našli podnety na zlepšenie, napríklad stav lavičiek je žalostný, ďalej by som privítal viac ploch pre rodičou s malými deťmi…možno nejakú hraciu časť pre našich najmenších, niečo na spôsob ihriska v Parku Antona Bernoláka, aj keď možno zatiaľ podľa finančných možnostì mesta, mohlo by to byť aj v menšom rozsahu. Treba park nevyhnutne viac kontrolovať hliadkami polície a mestske polície, žiaľ tieto kontroly prebiehaju typom prevezenia sa po parku jazdou v aute (často pri vyššej rýchlosti a obmedzení prechádzajúcich sa passantov) Doporučujem aj pešie policajné hliadky. A postupné vytlačenie bezdomovcov z tejto lokality by bolo benefitom. Ďakujem za možnosť prispieť a za vaše prečítanie.

   • 5.1.1
    Jozo says:

    Karol len mi povedz ako chces vytlacit bezdomovcov napr.z toho parku.Ti bezdomovci maju rovnake prava ako ostatni ludia.Treba si uz konecne uvedomit,ze policia nemoze nikoho len tak porusovat zakon a vlastne dopustat sa trestnej cinnosti.Obmedzenie osobnej slobody

 6. 6
  sendy says:

  poculi ste? ze “nech si rastie”…
  ako clovek 21.storocia hovorim, ze to je priam desiva predstava!!

 7. 7
  . says:

  Č tomu parku chýba? Mám to chápať tak, že spriaznená firma, ktorá sa zapodieva revitalizáciou parkov nemá momentálne kšeft?

  • 7.1
   Juraj Fuzak says:

   Presne tak, prisiel si na to, gratulujem. Vieme aj meno spriaznenej firmy?

   • 7.1.1
    . says:

    Neodpovedal si však na prvú otázku, čo tomu parku chýba

    • 7.1.1.1
     Juraj Fuzak says:

     Ja som sa ti ani na tu otazku odpovedat nechystal, to co tam chyba mozu ludia vyjadrit v dotazniku, ked ti tam nechyba nic tak mozes vyplnit ze nic, jednoduche ako facka. Teraz sem dovysvetluj prosim svoju konspiraciu poulicneho typu a konkretne menuj spriaznenu firmu kvoli ktorej sa ta verejna sutaz planuje robit. Dik

     • 7.1.1.1.1
      Vrtak says:

      Takže vieme čo ideme robiť, ale nevieme prečo a načo. Keď sa niekto na to pýta, tak naňho preventívne vybehneme. Paráda.

      • 7.1.1.1.1.1
       julinka says:

       No ale veď to je základná pracovná metoda.A teda potom to vybehnutie, resp.zaštekanie na iný názor.

       • 7.1.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzak says:

        Ja mam pocit ze sem prispievaju dost casto mentalne slabsi jedinci s prahom citlivosti voci svojej osobe prekliato nizko. Tu si niekto da nick . ako posledny zufalec, vypusti prazdny zhluk slov a nakoniec podhodi svoju domylenu predstavu o dohadzovani kseftov nejakej pomyselnej firme. Ked sa ho clovek opyta na konkretnu firmu tak pridu dalsi dvaja zufalci a snazia sa to hrat na citlivost svojich dusiciek ze co si to clovek dovoluje nereagovat korektne. Este raz sa pytam, ktorej firme ma byt ten kseft dohodeny? Vobec ma teraz nezaujima co si o tom projekte myslite, chcem meno tej firmy.

        • 7.1.1.1.1.1.1.1
         bill says:

         Nekecaj, nezahováraj, neodvádzaj od témy a povedz čo skutočne chcete robiť. Mal by si to vedieť.

        • 7.1.1.1.1.1.1.2
         veštec? says:

         Asi máš kryštáľovú guľu, keď bezkontaktne, bez vizuálneho, akustického a pachového kontaktu identifikuješ mentálne schopnosti diskutujúcich.
         Ako veštec Teodor.

 8. 8
  Fuzak says:

  Pan Fuzak, Vas je na tomto fore skoda. Taky polyhistor. Sorry, ale ste:)

  • 8.1
   Juraj Fuzak says:

   Niesom ziadny polyhistor ani nemam o sebe ziadne prehnane predstavy, akurat neznasam zufalych zvatlalov, ktori vedia kulove a siria bludy. Ja sa vacsinou pytam konkretne otazky ale odpovede neprichadzaju…

   • 8.1.1
    otázka says:

    Ktože z prispievateľov tu najviac nažvatlal?

   • 8.1.2
    Volič says:

    Namiesto normálnej odpovede kladieš otázky. Si v pozícii, kde máš odpovedať. Tak hľadaj argumenty a uveď ich.
    Takých chytrákov čo kladú rypácke otázky je ako maku v makovníku. Keď príde na lámanie chleba a oni majú odpovedať, sú paf.

 9. 9
  jozo says:

  tarajú tu najviac smerácko-kádehácky-porkov tandem alias fandovia zlodejov.Krásne sny nespokojenci.A Gabovi Kopúnkovi zvlášť.

 10. 10
  jojo says:

  A co tak detska “zoo”. Nieco podobne ako je na vstupe do Nitry z Hlohovca pri penzione Hoffer, alebo v parku pri nitrianskom zimnom a futbalovom stadione. Samozrejme by sa to mohlo urobit lepsie ako to maju v Nitre. Aktivnejsie zapojit deti do starostlivosti o zvierata, formou niekdajsich “kruzkov” – mimoskolskych aktivit, atd ……

 11. 11
  janko says:

  Presne ako povedal Tajler, v podstate mu nič nechýba, len to doladiť. nové lampy, funkčné jazierko a lavičky, nemusí byť všetko “umelohmotné” a zabudol som ošetrovať stromy a zbytok financií použiť na hrabanie listia nielen v meste, ale po celej Trnave, pridať smetné koše, a konečne sa zaoberať problémom bezdomovcom pri Trnavke za mäsiarstvom a Zelenečskej., nič sa nezmenilo, je to tam hrôza.

  • 11.1
   Karol says:

   Súhlas…lampy, osvetlenie, lavičky, dostatok smetných košov, prípadne ako som písal malè ihrisko pre najmenších a hlavne starať sa o údržbu a bezpečnosť v parku (policajné behanie autami v zónach pre peších ešte nie je garanciou poriadku) Takáro policajná starostlivosť je skor na škodu. Chce to pešie hliadky prípadne MP na bicykloch. Ďakujem

 12. 12
  kukučka says:

  park nieje najhorši , tak ako nieje najhorši ani ružovy park , , nahodou je pekny , čo tak viacej investovať
  do domova dochodcov a zdravotníctva

  • 12.1
   Juraj Fuzák says:

   mesto moc so zdravotnictvom nema spolocne, okrem toho ze je vlastnikom budovy polikliniky. V domove dochodcov sa naposledy menili kupelne a sanita, vymienali sa nove okna, konecne prislo k oploteniu celeho arealu a budu ho moct ludia co tam byvaju lepsie vyuzivat na oddych ako doteraz.

 13. 13
  Jozo says:

  Staničnému parku stačí ľahká kozmetika ako bolo spomínané ( novší mobiliár, osvetlenie, obnova jazierka , drobné atrakcie…). Ružový Park si zaslúži zasadnejsiu rekonštrukciu … je v centre mesta a roky tu nebolo investované …dufam ze kvalitné riešenie prinesie arch. Súťaž čo teraz beží.
  Treba však začať aj s budovaním nových väčších plôch zelene, ktoré tu chýbajú a roky sú iba na papiery v územnom pláne…ako napr. Lesoparky pre družbu, kopanku, linciansku , modranku….jediná väčšia plocha zelene je kamenac, čo je z týchto častí mesta ďaleko. …oceňujem aktivity na vytváranie nových menších plôch v centre mesta ako parčík za hradbami, sprístupňovanie cirkevných záhrad, revitalizáciu sídlisk….to bohužiaľ ale nerieši deficit plôch zelene co mesto má (podla informácie na stránke mesta cez 350ha), a stále zostávame najhorším krajským mestom z pohľadu prírodného prostredia a možností oddychu v ňom….

 14. 14
  Správa z roku 2016 says:

  Čo je s touto víziou z roku 2016?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.