reklama

Prieskum ukázal, čo chcú a čo nie ľudia v parčíku na Kapitulskej. Obnova začne najskôr na jeseň 2018

Takmer stovka respondentov sa zúčastnila počas mája a júna prieskumu verejnej mienky na tému revitalizácia parčíka na Kapitulskej ulici. Mesto Trnava zverejnilo záverečnú správu, zahŕňajúcu názory, pripomienky, odporúčania a želania obyvateľov a návštevníkov tejto lokality.

Formou dotazníka v tlačenej i elektronickej forme, ako aj na verejnom stretnutí počas Trnavského rínka zisťovalo mesto názory verejnosti na súčasný stav a najmä budúce riešenie revitalizácie parčíka. Mesto Trnava získalo názory, ktoré zverejnilo prostredníctvom záverečnej správy spracovanej kolektívom Odboru územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave.

Medzi najväčšie nedostatky a problémy súčasného stavu parčíka na Kapitulskej ulici označili respondenti najčastejšie priveľa áut, prehustené parkovanie, neporiadok, odpadky, špinu, vandalizmus, zničený mobiliár, lavičky, zanedbaný trávnik, stromy, prítomnosť bezdomovcov či chýbajúce osvetlenie.

Na otázku, čo sa vám páči a čo má zostať v parku zachované, boli najčastejšími odpoveďami: stromy, zeleň, historický ráz, autentickosť priestoru, chládok v lete, atmosféra s možnosťou posedenia alebo menší dopravný ruch.

V budúcnosti chcú obyvatelia Trnavy, aspoň podľa výsledkov prieskumu, využívať parčík na oddych a posedenie, prechádzky, trhy a bazáre, stretnutia s priateľmi, výstavy a kultúrne akcie.

Na otázku „Čo by podľa vás malo v tomto priestore určite vzniknúť?“ zazneli v najväčšom počte prípadov odpovede fontána, vodný prvok, pitná voda, dddychový, pokojný, pohodový relaxačný priestor, možnosť posedenia, kvetinová výsadba, ale aj malé detské ihrisko s drobnými prvkami ako napríklad detská hojdačka.

Naopak, názory účastníkov prieskumu na to, čo by na Kapitulskej by nemalo, boli nasledovné – parkovisko, hracie, detské a fit prvky, komerčné aktivity, spevnené plochy či stánky.

Ako sa na parčík pozerajú samotní obyvatelia Kapitulskej a blízkeho okolia?

Názory obyvateľov lokality ukazujú, že je podľa nich dôležité zachovať historickú atmosféru územia a citlivo ju podporiť, zachovať aj oddychovo – relaxačnú, prírodnú atmosféru parku, vhodne zvoliť umiestnenie novej výsadby – stromov, kvetín a trávnikov, zlepšiť údržbu a starostlivosť o vegetačné plochy a prvky, doplniť závlahový systém, umiestniť v parku pitnú fotnánu, uvažovať s vodnými prvkami aj použitím mobiláru odolnému voči vandalom.

Rezidenti sa zhodujú, že je dôležité nerozširovať spevnené plochy, riešiť nočný hluk a výtržníctvo, hlavne cez víkendy, zabezpečiť priestor kamerovým systémom či znížiť maximálnú rýchlosť v lokalite na 30 km/h.

Termíny

Aktuálne je projekt revitalizácie parčíka na Kapitulskej v stave prípravy zadania pre architektov.

Do septembra 2017 by sa malo uskutočniť verejné obstarávanie výberu projektanta, v období od jesene 2017 do leta 2018 má prebehnúť príprava projektu s predpokladaným začiatkom realizácie obnovy priestoru na jeseň 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2017 1:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prieskum ukázal, čo chcú a čo nie ľudia v parčíku na Kapitulskej. Obnova začne najskôr na jeseň 2018”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.