reklama

Pozvánka: scénické nočné prehliadky s tromi mušketiermi na Červenom Kameni

Obdobie vlády francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV., lesk francúzskeho dvora i zložitú spleť intríg priblíži návštevníkom dramatické spracovanie románu Alexandra Dumasa – Vikomt de Bragellone – Muž so železnou maskou. Nenechajte si ujsť scénické nočné prehliadky, ktoré sa budú odohrávať v dňoch 21. a 22. júla 2017 vo večerných hodinách na hrade Červený Kameň.

Dej spracovania historického románu od Alexandra Dumasa Vikomt de Bragelonne sa odohráva na dvore francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. v 17. storočí. Historickým pozadím románu je postupná premena mladého a slabého kráľa, ešte chlapca, ovládaného ministrami a matkou Annou Rakúskou na absolutistického panovníka, zvaného Kráľ Slnko.


Nádvorie hradu Červený Kameň

Dramatické spracovanie sa opiera najmä o štvrtú časť rozsiahleho románu, ktorá je založená na povestiach o existencii muža so železnou maskou.

Pod ňou sa ukrýva brat kráľa, jeho dvojča, ktoré kráľ nechá uväzniť, aby si nemohol uplatniť oprávnené nároky na francúzsky trón. Na scénu prichádzajú naši starí známi – traja mušketieri.

Tajomstva sa zmocní Aramis, predstavený jezuitov, ktorý spolu s Porthosom zosnovajú sprisahanie, počas ktorého má byť väzeň zamenený za kráľa. Sprisahanie je však odhalené ministrom Nicolasom Fouquetom a Aramis a Porthos sa musia dať na útek.

O ďalších osudoch muža so železnou maskou a tiež o tienistých stránkach vlády Kráľa Slnko, sa návštevník dozvie viac počas hraných nočných prehliadok so začiatkom o 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 a 22.00 hodine.

Hrdinov románu Alexandra Dumasa stvárnia členovia šermiarsko-divadelnej spoločnosti Exulis z Brna.

Vstupenky si môžete rezervovať cez portál www.návštevník.sk.


Členovia šermiarsko-divadelnej spoločnosti Exulis z Brna

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2017 11:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.