reklama

Štefánikovu ulicu v stredu večer pre autá uzavrú, v piatok 22. septembra sa zmení na pešiu zónu

Jednou z aktivít počas Európskeho týždňa mobility je aj Medzinárodný deň bez áut. V tento deň – v piatok 22. septembra – bude uzavretá Štefánikova ulica, ktorá sa zmení na miesto plné zábavy, aktivít a možností stráviť tu príjemný deň pre malých i veľkých.

“Trnavčania budú mať možnosť zažiť túto ulicu, ktorá je bežne zaplnená autami, v inej podobe a zároveň si lepšie uvedomiť, o koľko verejného priestoru nás uberajú autá,” uvádza mesto Trnava v tlačovej správe a pokračuje – “aj to je posolstvom Európskeho týždňa mobility – predstaviť verejnosti výhody nemotorovej dopravy v meste a motivovať ľudí k zámene áut za bicykle, vlastné nohy, prípadne autobusy MHD”.

Súčasný stav (nielen) počas dopravných špičiek v meste je totiž alarmujúci, rovnako aj situácia s parkovaním. Trnavská samospráva chce tento problém riešiť efektívne a progresívne podľa vzoru zahraničných miest, kde sa využívanie alternatívnych spôsobov dopravy dlhodobo osvedčilo.

Ilustračné foto

Z dôvodu zabezpečenia vyprázdnenia ulice potrvá zákaz zastavenia na Štefánikovej ulici od stredy 20. septembra (od 19.00 hod.) do piatku 22. septembra do 18.00 hod. Podujatia spojené s Medzinárodný dňom bez áut sa uskutočnia v piatok medzi 10. a 18. hodinou.

Návštevníkov čaká:
detské dopravné ihrisko
orientačný beh
Goldsprint – šprint na bicykli na mieste
preteky v najpomalšej jazde na bicykli
Deň otvorených dverí autobusu MHD
projekt e-mobility v Trnave
tvorivé dielne – maľovanie na hodváb a decoupage
tombola so zaujímavými cenami
maľovanie kriedami na zem
výstava architektonických súťaží realizovaných v Trnave
koncerty žiakov Základnej umeleckej školy M. Schneidera-Trnavského v Trnave
pohodlné vaky na sedenie
aktivity Klubu vozičkárov v Trnave
stánok Mestskej televízie Trnava s interaktívnym plátnom
servis bicyklov

“Obchodníci na Štefánikovej majú možnosť byť súčasťou tohto podujatia a osloviť zákazníkov aj mimo štyroch stien svojej prevádzky – priamo na ulici. V prípade záujmu im bude zo strany mesta poskytnutý stánok i sedenie, ktoré môžu využiť a prispieť tak k pestrému sprievodnému programu,” pripomína trnavská radnica.

Občanom, ktorí budú v čase uzávierky potrebovať zaparkovať v okolí dotknutej komunikácie, odporúča mesto využiť náhradné parkovanie na Františkánskej, Pekárskej a Šrobárovej ulici, prípadne záchytné parkovisko na Rybníkovej ulici.

Vjazd a výjazd vozidiel bude počas trvania dopravných obmedzení riadiť hliadka mestskej polície.

Zásobovanie prevádzok bude v piatok 22. septembra umožnené do 9.30 hod. Po ulici bude premávať nákladný bicykel, ktorý umožní doručiť do jednotlivých prevádzok väčší náklad aj v priebehu dňa. Vjazd sanitiek či hasičských áut do uzavretej časti ulice bude v prípade potreby, samozrejme, umožnený.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2017 10:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Štefánikovu ulicu v stredu večer pre autá uzavrú, v piatok 22. septembra sa zmení na pešiu zónu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.