reklama

Skvelý program na sobotu: Zábava s ružindolskými bosorákmi, chutné špeciality aj vynikajúce vína

Túžite dopriať svojim najbližším rodinné popoludnie plné zábavy spojené s originálnym divadelným zážitkom? Potom by ste si jednoznačne nemali nechať ujsť udalosť, ktorú si pre vás tesne pred Halloweenom prichystali ružindolskí „bosoráci“. S touto prezývkou sa Ružindolčania pasujú už od stredoveku. Prečo? To sa dozviete už v sobotu 21. októbra 2017 v priestoroch vinárstiev Dobrý pocit a Rosenthal.

V minulosti boli mnohé ženy často obvinené z čarodejníctva, a to len pre svoje nezvyčajné liečiteľské schopnosti.

Trest postihol aj Katarínu Šnajderovú z Ružindolu, ktorú v roku 1684 Trnavský magistrát odsúdil a upálil za branie úžitku od kráv, polí, záhrad a vinohradov.

Podobne dopadli aj Magdaléna, zvaná Abdonička a Anna Chlebová, zvaná Jamborka. Práve osudy týchto žien inšpirovali trnavských hercov. V očarujúcej atmosfére vinárstiev Dobrý pocit a Rosenthal si pre vás pripravili hrané scény, ako aj celodenný sprievodný program v podobe rôznych zábavných aktivít.


Foto: Trnava Tourism

Okrem toho si na mieste budete môcť vychutnať vynikajúce vína a skvelé tradičné domáce špeciality.

V rámci programu sa môžete tešiť aj na obľúbeného alchymistu, bylinkárku, čarodeja či remeselníkov. O zážitok sa postará dobová stredoveká kapela a tanečníci. Nudiť sa určite nebudú ani tí najmenší.

Návštevníci sa nemusia báť ani nedostatku parkovacích miest. Voľné miesta pre nich pripravili pred Obecným úradom, pri cintoríne a k dispozícii bude aj vyhradené verejné priestranstvo.

Miesto:
Ružindol

Dátum a čas konania:
21.10.2017 | 14.00 – 21.00 h.

Vstup:
Dospelý: 2 €
Dieťa od 6 rokov / študent: 1 €
Senior / ZŤP: 1 €


Na mieste si budete môcť vychutnať vynikajúce vína a skvelé tradičné domáce špeciality

Foto: Trnava Tourism

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2017 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.