reklama

Trnava má zástupkyňu v Juniorskom olympijskom tíme

Slovenský olympijský výbor (SOV) zostavil z 21 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov SR za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím.

V mimoriadne silnej konkurencii úspešných športovcov bola do tímu zaradená aj talentovaná Trnavčanka Tatiana Kukuľková z Klubu stolného tenisu Viktória.

Cieľom projektu je podpora mladých športovcov v juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry.


Na prezentácii projektu Juniorského olympijského tímu sa zúčastnilo 10 z jeho 21 členov. Na spoločnej fotografii sú aj s prezidentom SOV Antonom Siekelom a s olympionikmi Janou Dukátovou a Richardom Vargom. Tatiana Kukuľková na snímke v popredí, šiesta zľava

FOTO: SOV / ANDREJ GALICA

Desiatka členov tímu, ktorý je zriadený od novembra 2017 na dvanásť mesiacov, sa zúčastnila vo štvrtok 27. októbra v Bratislave na tlačovej besede spojenej s prezentáciou projektu.

Besedy sa pred zrakmi zástupcov médií zúčastnil aj predseda Slovenského olympijského výboru Anton Siekel a ambasádorka projektu Jana Dukátová.

„Pri výbere sme sa zamerali len na doterajšiu výkonnosť mladých talentov. Vybrali sme tých športovcov, u ktorých vidíme veľkú perspektívu ďalšieho rastu. SOV nemôže preberať celkovú zodpovednosť za športovo talentovanú mládež namiesto niekoho iného, ale považovali sme za správne podporiť aspoň niektoré mladé talenty. Pomôžeme im v dôležitej fáze prechodu z juniorskej do seniorskej kategórie. Verím, že z niektorých z nich sa zanedlho stanú známe tváre slovenského športu,“ povedal na tlačovke prezident SOV Anton Siekel.

www.olympic.sk, Ivan Peko

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2017 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.