reklama

Modré hory, Pavol Seriš aj program pre deti na festivale YPSALON

Už od piatku 24. novembra 2017 nás v Trnave čakajú štyri dni plné kníh. Avšak, okrem hlavného literárneho programu prinesie festival spisovateľov Ypsalon, ktorý sa koná od štvrtka, aj viacero ďalších podujatí – koncert formácie Modré hory, divadelné predstavenie Samko Tále, či po prvýkrát aj detský program.

Poézia a rap majú k sebe blízko

Bene a Lyrik, ktorí spolu tvoria skupinu Modré hory, sa na festivale predstavia hneď dvakrát a to v piatok 24. novembra. O 21:00 porozprávajú o svojich najnovších knihách v literárnom programe festivalu v kaviarni Thalmeiner. Pavol Remiaš – Lyrik predstaví zbierku básní s názvom Naničhodný poet (2016) a Marián Benkovič – Bene bude hovoriť o svojej práve vydanej novele Korporácio, ktorá je vizuálne doplnená ilustráciami Erika Šilleho.

O 22:00 už budú stáť na pódiu Zeleného kríčka (Štefániková 24). Modré hory sú na slovenskej hip-hopovej scéne už 10 rokov a toto bude len ich druhý koncert v Trnave, a to po deviatich rokoch. V tomto roku vydali svoj nový album Luxus clan plný kvalitného rapu, ktorým potvrdzujú, že dobrý hip-hop je bratom poézie. O warm-up i afterku sa postarajú DJi VKTRD & REMB. Základné vstupné na koncert je 5 €, pre držiteľov festivalovej permanentky 2 €.


Modré hory

Sprievodný program úzko spätý s literatúrou

Samko Tále je komediálna monodráma o tom, čo všetko nenávidíme. Ide o dramatizáciu úspešnej slovenskej novely spisovateľky Daniely Kapitáňovej Kniha o cintoríne. Hru pripravil v spolupráci s režisérkou Monikou Pulišovou herec Pavol Seriš, ktorý sa trnavských divákom už viackrát predstavil.

„Za mňa sa nik nemusí hanbiť, lebo ja veľmi viem, že čo a ako a čo. Lebo ja mám veľmi inteligenciu. Lebo ja nie som žiadny debil, lebo mňa si ľudia vážia.” Samko Tále je prostý človek. Odhaľuje naše potlačované obavy a predsudky voči všetkému „inému“, ktoré v nás stále driemu. Aké sú hlboké? Naozaj sa snažíme porozumieť svetu, alebo pohodlne skĺzneme do všeobjímajúcej nenávisti?

Divadelné predstavenie sa rovnako odohrá na Zelenom kríčku a to v nedeľu 26. novembra o 19:00. Kapacita sály je obmedzená, odporúčame si preto rezervovať miesta vopred. Stačí napísať e-mail na adresu rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Základné vstupné je 5 €, pre držiteľov festivalovej permanentky 2 €.

Nedeľný program pre deti a ich rodičov

Rodinná nedeľa festivalu Ypsalon sa uskutoční 26. novembra od 15:00 v kaviarni Thalmeiner. Ako prvá pred deti predstúpi Alexandra Salmela, ktorá okrem literatúry pre dospelých v roku 2013 vo vydavateľstve Artforum vydala knihu pre deti Žirafia mama a iné príšery, ktorú ilustrovala Martina Matlovičová. Taktiež je spoluautorkou dvoch kníh pre deti Mimi a Líza (2013), Mimi a Líza 2 (2015), ktoré vyšli vo vydavateľstve Slovart.

Následne divadlo SpozaVoza uvedie svoje dramatizované čítanie Ivan a mačky v podaní mladého herca Mira Miháleka. Ivan býva so zlostnou babkou v hore. Jedného dňa mu prikáže utopiť mačky. Ivan sa vyberá na dlhú cestu plnú dobrodružstva a dobrých skutkov. Zachráni mačky, ktoré zlostná babka napchala do vreca?

Predpredaj permanentiek aj jednodňové vstupenky

Predpredaj permanentiek na literárny program v hodnote 6 € prebieha v Kníhkupectve AF na Štefánikovej 5 a kúpiť sa budú dať aj vo štvrtok pred začiatkom programu v kaviarni Thalmeiner Okrem nich si návštevníci môžu každý deň festivalu zakúpiť aj jednodňové vstupy, a to od štvrtka do soboty v hodnote 3 € a v nedeľu na rodinný program v hodnote 2 €.

Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Festival podporila aj Nadácia ZSE. Organizátori za podporu ďakujú aj partnerom: Kníhkupectvo AF, Kaviareň Thalmeiner a Zelený kríček. Mediálnymi partnermi podujatia: Trnava-live.sk, Trnavský hlas, My Trnavské noviny, Trnavské rádio, Knižná revue a Medzi knihami.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2017 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.