reklama

Pavol Seriš ukáže utrpenie Autora vo vlastnej komediálnej inscenácii

Po úspechu komédie Chutilo vám, páni? sa do Trnavy v novembri vráti jej autor Pavol Seriš s novou inscenáciou. Hoci divákov naposledy zaujal skvelým stvárnením viac ako dvoch desiatok rôznych postáv, tentoraz sa bude venovať osudu len jednej postavy – autora hry.

Autor – čo je meno postavy ako aj inscenácie – totiž predstavuje pracujúceho tvora, ktorý musí vytvoriť originálny zábavný program, inak príde o všetko. Je to divadlo, v ktorom hrá herec viac za seba ako za postavu a zároveň osobná výpoveď o úskaliach tvorby.

Pavol Seriš komédiu napísal a sám v nej aj hrá. Je absolventom ateliéru pohybového divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne.

autor-seris
Pavol Seriš v inscenácii Autor

So svojimi hrami pravidelne vystupuje na Slovensku, v Česku a v zahraničí. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení, medzi inými aj poctu Objev roku na festivale „…příští vlna/next wave… 2014“ v Prahe, cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire či Hlavnú cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete.

Na inscenácii Pavol Seriš spolupracoval s českým divadelným a filmovým režisérom Břetislavom Rychlíkom. Trnavským divákom sa predstaví v sobotu 12. novembra v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40.

Kapacita sály je len 40 miest, vstupenky v cene 5 eur sa dajú rezervovať e-mailom na adrese rezervacie@malyberlin.sk.

autor_plagat

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2016 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.