reklama

Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj

Spoločnosť COOP Jednota Trnava sa rozhodla od 1. januára 2018 vo svojich supermarketoch v Trnave aj okolitých obciach zrušiť nedeľný predaj. Podľa vyjadrenia predsedu predstavenstva spoločnosti Bohuslava Uváčika za rozhodnutím je viacero dôvodov.

COOP Jednota Trnava ruší nedeľný predaj vo všetkých svojich prevádzkach, v ktorých bol zavedený.

Jednota Trnava rozvíja svoju činnosť v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany, kde má najviac prevádzkových jednotiek, niekoľko predajní sa nachádza aj v okresoch Pezinok a Senec.

Zmena otváracích hodín v podobe zrušenia predaja v nedeľu a predĺženia otváracích hodín v sobotu, sa týka 25 predajní.


Bohuslav Uváčik na snímke vľavo

FOTO: COOP Jednota Trnava

K rozhodnutiu sa v pondelok 8. januára 2018 vyjadril predsedu predstavenstva COOP Jednota Trnava Bohuslav Uváčik.

„K tomuto vážnemu rozhodnutiu nás viedli nasledovné dôvody: nerentabilnosť – pre veľkú väčšinu týchto predajní bol nedeľný predaj stratový, zvýšenie nákladov – v roku 2018 sa zo zákona zvyšujú mzdové výdavky – vzrástla minimálna mzda, platby a sadzby s ňou súvisiace, zvyšujú sa príplatky za prácu nadčas, v noci a cez víkendy. Nedeľný predaj je u nás celý ako práca nadčas, čiže náklady by nám tu rapídne vzrástli a tým pádom by sa zvýšila ešte viac strata z tohto predaja.
Ďalším dôvodom je vysoká fluktuácia pracovníkov predajní – v našom regióne je veľmi nízka nezamestnanosť a nájsť dobrého pracovníka do obchodu je už problém. Práca v nedeľu nie je atraktívna a veľa pracovníkov i kvôli tomu odchádza. Ukončenie predaja v nedeľu tento problém zmierni.
Snaha systému COOP Jednota Slovensko – už dlhé roky sa vo všetkých COOP Jednotách na Slovensku snažíme presadiť zákon o zákaze nedeľného predaja, ako je to v mnohých západných štátoch. V tomto smere máme i plnú podporu odborárov. V našich predajniach pracujú takmer výlučne ženy – matky, ktoré majú svoje rodiny a chcú s nimi tráviť aspoň nedele. Zákaz predaj v nedeľu by určite tiež prispel k riešeniu problému dnešnej doby, ktorý sa nazýva ‚Kríza rodiny‘, ako aj radu ďalších vecí, ktoré z toho vyplývajú,“
znie stanovisko trnavského družstva Jednota z úst B. Uváčika.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2018 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.