reklama

Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj

Spoločnosť COOP Jednota Trnava sa rozhodla od 1. januára 2018 vo svojich supermarketoch v Trnave aj okolitých obciach zrušiť nedeľný predaj. Podľa vyjadrenia predsedu predstavenstva spoločnosti Bohuslava Uváčika za rozhodnutím je viacero dôvodov.

COOP Jednota Trnava ruší nedeľný predaj vo všetkých svojich prevádzkach, v ktorých bol zavedený.

Jednota Trnava rozvíja svoju činnosť v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany, kde má najviac prevádzkových jednotiek, niekoľko predajní sa nachádza aj v okresoch Pezinok a Senec.

Zmena otváracích hodín v podobe zrušenia predaja v nedeľu a predĺženia otváracích hodín v sobotu, sa týka 25 predajní.


Bohuslav Uváčik na snímke vľavo

FOTO: COOP Jednota Trnava

K rozhodnutiu sa v pondelok 8. januára 2018 vyjadril predsedu predstavenstva COOP Jednota Trnava Bohuslav Uváčik.

“K tomuto vážnemu rozhodnutiu nás viedli nasledovné dôvody: nerentabilnosť – pre veľkú väčšinu týchto predajní bol nedeľný predaj stratový, zvýšenie nákladov – v roku 2018 sa zo zákona zvyšujú mzdové výdavky – vzrástla minimálna mzda, platby a sadzby s ňou súvisiace, zvyšujú sa príplatky za prácu nadčas, v noci a cez víkendy. Nedeľný predaj je u nás celý ako práca nadčas, čiže náklady by nám tu rapídne vzrástli a tým pádom by sa zvýšila ešte viac strata z tohto predaja.
Ďalším dôvodom je vysoká fluktuácia pracovníkov predajní – v našom regióne je veľmi nízka nezamestnanosť a nájsť dobrého pracovníka do obchodu je už problém. Práca v nedeľu nie je atraktívna a veľa pracovníkov i kvôli tomu odchádza. Ukončenie predaja v nedeľu tento problém zmierni.
Snaha systému COOP Jednota Slovensko – už dlhé roky sa vo všetkých COOP Jednotách na Slovensku snažíme presadiť zákon o zákaze nedeľného predaja, ako je to v mnohých západných štátoch. V tomto smere máme i plnú podporu odborárov. V našich predajniach pracujú takmer výlučne ženy – matky, ktoré majú svoje rodiny a chcú s nimi tráviť aspoň nedele. Zákaz predaj v nedeľu by určite tiež prispel k riešeniu problému dnešnej doby, ktorý sa nazýva ‘Kríza rodiny’, ako aj radu ďalších vecí, ktoré z toho vyplývajú,”
znie stanovisko trnavského družstva Jednota z úst B. Uváčika.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2018 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.