reklama

Trnavská polícia prijíma podnety, ktoré by mohli viesť k objasneniu vraždy novinára vo Veľkej Mači

Trnavskí policajti v spolupráci s kriminalistami z Galanty a Národnej kriminálnej agentúry pracujú na prípade dvojnásobnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka z portálu Aktuality.sk a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Zavraždené telá objavili policajti v rodinnom dome vo Veľkej Mači pri Sládkovičove v nedeľu 25. februára o 22.30 hodine.

Mladý novinár bol strelený do hrude, jeho priateľka do hlavy. Zbraň polícia zatiaľ nenašla.

Policajná hliadka prišla k domu na žiadosť matky mladej ženy, pretože s dcérou sa niekoľko dní nevedela skontaktovať.


Ján Kuciak

FOTO: Aktuality.sk

“Najpravdepodobnejší motív je, že to súvisí s investigatívnou činnosťou novinára,” povedal prezident PZ SR Tibor Gašpar.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave sa obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri objasnení dvojnásobnej úkladnej vraždy.

“V prípade akýchkoľvek informácií, ktoré by dopomohli k objasneniu alebo by mali súvis s uvedeným skutkom je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na čísle 158 alebo na 0915 967 793,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Vláda SR vyčlenila milión eur za informácie, ktoré povedú k chyteniu páchateľov tohto zločinu. Informáciu potvrdil premiér Robert Fico v pondelok popoludní.

Na prípade podľa premiéra bude pracovať špeciálny tím, zložený okrem kriminalistov aj zo zástupcov Generálnej aj Špeciálnej prokuratúry, ministerstva vnútra, NAKA a Slovenskej informačnej služby.

Ján Kuciak (27) sa vo svojej novinárskej práci venoval najmä podozrivým ekonomickým prípadom a podnikateľským aktivitám.

Pre portál Aktuality.sk, ktorého vydavateľom je Ringier Axel Springer Slovakia, pracoval tri roky.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2018 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

46 komentárov pre “Trnavská polícia prijíma podnety, ktoré by mohli viesť k objasneniu vraždy novinára vo Veľkej Mači”

 1. 1
  BMW says:

  Predovšetkým vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine toho mladého chlapca a jeho priateľky. Toto je bohužiaľ výsledok nečinnosti systému, ktorý má chrániť ľudí. Škoda mladých životov, ktoré vyhasli kôli gaunerom, ktorí nevedia kedy majú dosť.

 2. 2
  alojz says:

  R.I.P. v piatok je Fico o 17.00 v KD Trnava MDŽ, tu by mohli prejaviť Trnavčania solidaritu s novinárom a jeho družkou a trocha sa zviditeľniť, ale mám taký pocit ,že tam bude ako vždy nabité, uvidíme ako to zasiahlo aj bežných ľudí, možno budeme prekvapený

 3. 3
  alojz says:

  No dovtedy tu bude pekne horúco , som pesimista všetko im prejde

 4. 4
  Pavol says:

  Vcera zastreleny novinar ktori sa zapodieval aj o danove podvody…..dnes hori Danovi urad…..aka nahoda

 5. 5
  Kruh says:

  Krasne sa nam uzatvara ten kruh. Kdh-smer mafia- taliansko.
  Nas arcibiskup Bezak moze byt rad, ze ho “upratali” iba tak, ako ho upratali.
  Proste itaalia,
  Nie je sranda, ide z toho co sa tu idialo a deje za posledne roky strach.
  Nikto vam nemusi nic vydvetlit, iba sa “zariadi ”
  Nezabudneme vy svine !

  • 5.1
   Terka says:

   Na Slovensku a aj v Trnave mal a má acibiskup Bezák svojich podporovateľov,npr. Rasťo. Dúfam že sa príspevok nezhoduje s juniorovím.

 6. 6
  Vlado says:

  Fico si môže len tak zobrať 1000000€ z nášho rozpočtu? To nemusí schváliť parlament? Alebo sú to jeho súkromné peniaze ktoré by mal priznať.
  Toto je vrchol či sa tu deje

 7. 7
  Valím oči says:

  Vraj razia na mafiánov.
  Po štyroch dňoch.
  Však za štyri dni sa dá ukryť aj tanková rota.
  Kdeže to levitujeme?

 8. 8
  Blabla says:

  SMER-Kalabria v novembri v Trnave volit nebudm. tak prisaham

  • 8.1
   Bezdomovec says:

   Prečítajte si svedectvo talianskeho novinára na aktuality sk a pochopíte bezmocnosť štátov v ochrane právneho štátu a nás občanov.

   • 8.1.1
    Obcan says:

    Velka bezmocnost ked maju snimi smeraci fotecky a priatelstva na fb to je velky boj na ochranu statu :D

   • 8.1.2
    Obcan says:

    https://www.aktuality.sk/clanok/568983/policia-mala-dostat-varovanie-pred-ndranghetou-uz-skor/ oni vlastne nic nevedeli :D bezdomovec ty si ich babka a ty pojdes tiez snimi dole neboj sa coskoro…

    • 8.1.2.1
     Bezdomovec says:

     Presne to je tá demokracia podľa teba ty jediný máš pravdu. Tí mŕtvy v Nemecku v spomenutom článku na ktorí som upozornil spravili trolovia tvojho typu. Zlý ľudia ste rozlezený po celom svete za účelom páchať zlo. Čo si predstavuješ pod pojmom “pôjdeš s nimi dole” ? Karma je mocná čarodejka. Aby ti bolo jasné ja sa nezastávam smerákov, ja len poukazujem na podstatné skutočnosti v tejto spoločnosti a v Trnave . Ti a tebe podobný mňa nezastrašia, proti takým ako si ty v podstate bojujem celý život a len preto že si nedávam servítku pred ústa, keď poukazujem na neprávosti. To čo sa deje v súčastnosti v Trnave je horor a hnus zároveň.

     • 8.1.2.1.1
      Obcan says:

      Kde bojujes tu na trnavalive? Ty hlavne bojujes sam so sa sebou…Na zakladke si tiez nedaval moc pozor ty negramotny blbec. Co sa deje v TT ? Len to ze skoncilo obdobie ked si tu jeden clovek robil co chcel a ty jeho trolik ides mne nadavat do trolov :D Ja viem presne kdo si a onedlho si to aj niekde precitas tak sleduj…

    • 8.1.2.2
     ABC says:

     Občan koho ty ideš dávať dole. Ako je to myslené použiješ päste, pištol samopal, alebo disponuješ aj niečim sofistikovanejším. Silná káva v tejto situácii, musíš byť kápo na vrchole pyramídy.. A to pôsobíš v Trnave, prokurátor povedal že až je vražda dvoch mladých ľudí spojená s jeho prácou, je potrebné aby štát ukázal svoju moc. To si trúfaš, alebo si robil len svaly. Počkám !!!

 9. 9
  press says:

  Bývalý novinár teraz presstitút Gabo už si pochopil komu slúžiš ?

 10. 10
  DPH says:

  Len taká maličká pod otázka, tie vraždy v Nemecku komu chceš prisúdiť a koho za ne brať na zodpovednosť. Kto v Nemecku je za ne zodpovedný, ktorá strana. Mafia v Taliansku funguje koľko rokov? Od roku 1989 čo sa deje na Slovensku je otrasné. Ale tak to funguje v demokracii. V diktatúre by to bolo vyriešené raz dva.Že by tam si vybavili tí pri moci aj svoje veci ,zistíš v diktatúre za 20 rokov. Samozrejme mašinka v diktatúre potom pomelie a niečo nespravodlivo, takže môžeš si vybrať.

 11. 11
  Aladár P says:

  Rozprávka o tom ako kedysi slovenská predavačka zapríčinila pád českej vlády, a nikto o vtedy život neprišiel. https://www.stream.cz/blanik/10005913-janule-a-petule

  • 11.1
   Labakan says:

   Zábavné Aladár, len tragédia je že na tom je aj veľa pravdy. Toto by sa nemohlo stávať a možno by ani nemuseli zomierať ľudia, keby bolo toľko volebných obvodov, koľko je okresov na Slovensku čiže 79. Strana ktorá by chcela kandidovať v danom okrese by musela mať v okrese aj členskú základňu, ktorá sa samofinancuje. Skoncovať s finančnými dotáciami za volebné výsledky strán. Po sčítaní volebných hlasov by sa mohli začať koaličné rozhovory, strany s 13 členmi ako OĽANO by určite nemali poslancov v parlamente zo 147, 148, 149, 150, miesta a 2 županov. Takých strán v parlamente je viac, sledujem Trnavský model ,kam to až dotiahnu BRATRANCI !!!!

   • 11.1.1
    Bezdomovec says:

    Teátro v podaní Matoviča je zverejnené na portáli Hlavné správy kde Matovič sa vyhráža novinárovi Danovi. Matovič je Mečiar na pokračovanie vo vylepšenej forme. Máte to vy novinári ťažké.

 12. 12
  ABC says:

  To teda je len už úroveň, novodobý vládca Trnavy. Deák čo včera vyhral zápas v klietke v Blave má knkurenta. Tuším požiadam o ochranu políciu.

  • 12.1
   Bimbo says:

   Tu je vidieť kultúrna úroveň a výchova v rodine .Vystúpenie Matoviča voči novinárovi Daňkovi je porovnateľné s výrokom Bročku o 50 ročných poš..ných zamestnankiniach MU. Toto má byť naša nezávislá Trnavské elita. Trnava na nohy,zabráňme najhoršiemu.

   • 12.1.1
    Nepošťaná 50 says:

    To vážne boli 50 ročné zamestnankyne označené za pošťané?

    • 12.1.1.1
     Bezdomovec says:

     Keď nechceli plniť protiprávne príkazy primátora za ktoré by niesli oni zodpovednosť,vyslúžili si takéto označenie, ” na MU robia samé 50 ročné pošťané zamestnankyne ” . Taxikár pomáhal vystúpiť z auta babičke a jeho zastavenie sa nepozdávalo primátorovi a dostali sa do slovnej výmeny názorov, ktorú primátor zakončil ” vieš kto som ja “. Toto sa tu v našom meste deje v roku 780 výročia udelenia výsad slobodného kráľovského mesta. Žeby Bello IV sa prevtelil do súčastného primátora ?

 13. 13
  idú voľby says:

  Takže keď je to tak ako popisuješ,že dal primátor zamestnancom protiprávne príkazy,neostáva ti len utekať na políciu a podať trestné oznámenie.Tých svedkov bude určite veľa a príkazy sa dávajú aj na papier.Keď to neurobíš,tak si obyčajný klamár ako ostatní,ktorí tu šíria klamstvá,ALÁ pán hnoj Bez Rešpektu.
  O taxikárov by som radšej pomlčal,lebo je jedna skupina,ktorá vie šoférovať a hlavne parkovať normálne a je druhá,ktorá nevie jazdiť,ohrozuje iných účastníkov premávky a parkuje ako debil.Takže trotlovci máte šancu ukázať pravdu.

 14. 14
  ABC says:

  Dávaš dobré rady, lenže to by musel tento štát fungovať v normách 21 storočia a nie ako mafiánsky konglomerát. Keď že má primátor silné kontakty a krytie v silových zložkách, tak že čas strávený podávaním trestných oznámení je rozumnejšie stráviť pozorovaním prírody z nového dreveného móla v kamenáči. Taxikári sú rôzny, tento bol asi v pohode, keď pomáhal babičke s vystupovaním a auto nemuselo byť odstavené nie zrovna podľa predpisov. Tie výroky, ” vieš kto som ja ” si môže nechať na besedu so škôlkarmi, možno tých ohúri. Ako poznám dnešné deti ani tie nie.

  • 14.1
   50 says:

   Na otázku: “Vieš kto som ja” existuje jednoduchá odpoveď: “Neviem, ale predpokladám, že si niekto s takou istou dierou v riti, ako všetci okolo”.

  • 14.2
   Idú voľby says:

   Inú odpoveď sme nečakali. ..Primátor má silné kontakty v silovych zlozkach. Je to pravý taliansky mafián. ..Krásnu nedeľu priatelia! !!

   • 14.2.1
    ABC says:

    Kto je to “sme nečakali”, združenie invalidov, zamestnancov MU, priatelia rozprávok, alebo členovia odborového zväzu zamestnancov verejnej správy, alebo nezávislých poslancov ,nebodaj Runcajz,Cipíseka a Manka ?

   • 14.2.2
    Labakan says:

    Taliansky to nie, ale hranice opevnenia mesta určite už prekročil. Svojou transparentnosťou, zanieteniu pre dobro trebárs Bronco , Cukru,Všivavý hájiček, kosenie, údržbu zelene, zápachu na Špačinskej, sídlisku Družba atď.

    • 14.2.2.1
     čučo says:

     Už môžete len kopkať a hryzkať
     Vražda je Vražda
     Zlodej je Zlodej
     Mafia je Mafia

     už ste skončili pá pá

 15. 15
  Blabla says:

  Mafianskej policii ma ist niekto podavat informacie?? Sak ho tam rozkopu na maderu ak informacie budu SMERovat nespravnym SMERom.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.