reklama

Trnavská polícia prijíma podnety, ktoré by mohli viesť k objasneniu vraždy novinára vo Veľkej Mači

Trnavskí policajti v spolupráci s kriminalistami z Galanty a Národnej kriminálnej agentúry pracujú na prípade dvojnásobnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka z portálu Aktuality.sk a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Zavraždené telá objavili policajti v rodinnom dome vo Veľkej Mači pri Sládkovičove v nedeľu 25. februára o 22.30 hodine.

Mladý novinár bol strelený do hrude, jeho priateľka do hlavy. Zbraň polícia zatiaľ nenašla.

Policajná hliadka prišla k domu na žiadosť matky mladej ženy, pretože s dcérou sa niekoľko dní nevedela skontaktovať.


Ján Kuciak

FOTO: Aktuality.sk

“Najpravdepodobnejší motív je, že to súvisí s investigatívnou činnosťou novinára,” povedal prezident PZ SR Tibor Gašpar.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave sa obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri objasnení dvojnásobnej úkladnej vraždy.

“V prípade akýchkoľvek informácií, ktoré by dopomohli k objasneniu alebo by mali súvis s uvedeným skutkom je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na čísle 158 alebo na 0915 967 793,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Vláda SR vyčlenila milión eur za informácie, ktoré povedú k chyteniu páchateľov tohto zločinu. Informáciu potvrdil premiér Robert Fico v pondelok popoludní.

Na prípade podľa premiéra bude pracovať špeciálny tím, zložený okrem kriminalistov aj zo zástupcov Generálnej aj Špeciálnej prokuratúry, ministerstva vnútra, NAKA a Slovenskej informačnej služby.

Ján Kuciak (27) sa vo svojej novinárskej práci venoval najmä podozrivým ekonomickým prípadom a podnikateľským aktivitám.

Pre portál Aktuality.sk, ktorého vydavateľom je Ringier Axel Springer Slovakia, pracoval tri roky.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2018 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská polícia prijíma podnety, ktoré by mohli viesť k objasneniu vraždy novinára vo Veľkej Mači”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.