reklama

Trnavčania môžu požiadať o dotáciu na zveľadenie predzáhradiek pri bytových domoch

Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt pri MZ Mesta Trnavy vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o dotácie v oblastiach ekológia a životné prostredie.

Prostredníctvom tejto dotácie chce mesto podporiť najmä projekty a aktivity vedúce k skrášleniu, zveľadeniu či obnovu predzáhradiek a okolia bytových domovn na území Trnavy.

“Aktívni občania, ktorí majú záujem upraviť predzáhradky pred svojimi bytovkami, majú možnosť kontaktovať svoju správcovskú spoločnosť či Spoločenstvo vlastníkov bytov a spoločne požiadať o dotáciu,” upresňuje trnavská samospráva.

Formulár na podanie žiadosti nájdete na webovej stránke mesta venovanej dotačnému systému, alebo si ho môžete priamo stiahnuť TU.

Ilustračné foto

Okrem rastlín, semien alebo sadeníc je možné požiadať o ručné pracovné náradie či podporný materiál k úprave predzáhradky ako sú napríklad geotextília, kamenivo či ohradenie.

K dispozícii je celkom 5 000 eur, ktoré v oblasti Ekológia a životné prostredie zatiaľ neboli tento rok vyčerpané. Z tohto dôvodu otvorila komisia novú výzvu.

Prerozdeľovanie finančných prostriedkov sa uskutoční podľa pravidiel definovaných vo Všeobecne záväznom nariadení č. 482 , ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Trnava.

Žiadosť o dotáciu na zveľadenie predzáhradiek je možné podať na podateľni Mestského úradu v Trnave do 15. mája 2018.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2018 0:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania môžu požiadať o dotáciu na zveľadenie predzáhradiek pri bytových domoch”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.