reklama

Mesto vyhlasuje tradičnú súťaž o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkónov a predzáhradiek

Po dlhej zime konečne prichádza čas na plánovanie výsadby letných kvetinových záhonov a balkónových kvetináčov. V našom meste, ktorému chýba prírodné zázemie, je dvojnásobne cenná snaha občanov, ktorí venujú svoj čas zveľaďovaniu predzáhradiek či letničkovým kompozíciám skrášľujúcim balkóny obytných domov.

S cieľom podporovať tieto aktivity vyhlasuje Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt mestského zastupiteľstva už tradične každú jar súťaž o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna a najkrajšiu predzáhradku, ktorú pred tromi rokmi rozšírila o kategóriu najkrajšej vertikálnej zelene.

Fotografie vašich rozkvitnutých balkónov, predzáhradiek alebo múrov, plotov či altánkov s popínavou zeleňou môžete aj s menom, adresou a číslom telefónu posielať do 10. októbra 2015 na adresu Mestský úrad v Trnave, odbor stavebný a životného prostredia, Trhová 3. Komisia vyhodnotí súťažné návrhy do 20. novembra.

kvet-ceresna

Ilustračné foto

Do úvahy sa pri hodnotení bude brať najmä zdravotný stav a kompaktnosť porastu, výber kvetov a ich farebná kompozícia, v kategórii vertikálnej zelene bude hodnotený aj spôsob jej využitia.

Prvé miesto v súťaži o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna bude honorované sumou 100 eur, druhé 70 a tretie 40 eur.

Výherca v súťaži o najkrajšie upravenú predzáhradku získa 150 eur, druhý v poradí 100 eur, tretí 80 eur.

V kategórii O najkrajšiu vertikálnu zeleň komisia vyberie jeden najkrajší objekt a jeho autora odmení sumou 120 eur.

Komisia si vyhradzuje právo niektorú z cien neudeliť. V prípade udelenia ceny sa výherca zaviaže dať súhlas na propagáciu odmeneného objektu v miestnych komunikačných prostriedkoch.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2015 0:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vyhlasuje tradičnú súťaž o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkónov a predzáhradiek”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.