reklama

Mesto vyhlasuje súťaž o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkónov a predzáhradiek

Čakáme na fotografie vašich rozkvitnutých balkónov, predzáhradiek alebo múrov, plotov či altánkov s popínavou zeleňou.

Mnohí Trnavčania už iste plánujú kompozíciu výsadby svojich balkónov alebo predzáhradiek s úmyslom prihlásiť sa do súťaže o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna a najkrajšiu predzáhradku, ktorú tradične na jar vyhlasuje Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt mestského zastupiteľstva.

Jej súčasťou sa minulý rok stala aj zaujímavá nová súťažná kategória O najkrajšiu vertikálnu zeleň, do ktorej môžu Trnavčania prihlásiť múr, plot, pergolu či altánok krásne obrastený popínavou a prípadne aj kvitnúcou zeleňou.

Jedinou podmienkou účasti v súťaži je poslať fotografiu alebo písomný opis objektu s menom, adresou a číslom telefónu, prípadne iným kontaktom na adresu Mestský úrad v Trnave, odbor stavebný a životného prostredia, Trhová 3.

ceresna

Ilustračné foto

Uzávierka je 30. septembra, komisia vyhodnotí súťažné návrhy do 15. novembra. Hodnotiť sa bude najmä zdravotný stav a kompaktnosť porastu, výber kvetov a ich farebná kompozícia, v kategórii vertikálnej zelene bude hodnotený aj spôsob jej využitia.

Prvé miesto v súťaži o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna bude honorované sumou 100 eur, druhé 70 a tretie 40 eur.

Výherca v súťaži o najkrajšie upravenú predzáhradku získa 150 eur, druhý v poradí 100 eur, tretí 80 eur.

V kategórii O najkrajšiu vertikálnu zeleň komisia vyberie jeden najkrajší objekt a jeho autora odmení sumou 120 eur.

Komisia si vyhradzuje právo niektorú z cien neudeliť. V prípade udelenia ceny sa výherca zaviaže dať súhlas na propagáciu odmeneného objektu v regionálnych médiách.

Tlačová správa mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2014 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.