reklama

Trnavčanka Dominika Žáková vystavuje v Kníhkupectve AF

V stredu 4. apríla 2018 sa v Kníhkupectve AF uskutoční vernisáž výstavy malieb Dominiky Žákovej s názvom Areolis Germinis. Výstava bude s voľným vstupom divákom prístupná až do 4. júna.

Pod latinským názvom Areolis germinis prináša výstava divákom sériu desiatich malieb mladej trnavskej maliarky, ktoré vznikali v priebehu predchádzajúceho roka.

Maľby sú vyústením jej dlhodobého autorského projektu, v ktorom sa venovala výskumu farby z jej fyzikálneho ako i maliarskeho hľadiska. Na základe svojho výskumu pripravila okrem niekoľkých teoretických prednášok na tému teória farieb aj množstvo malieb väčších či menších rozmerov.


Dominika Žáková

Areolis germinis (v lat. klíčenie) je metaforou k jej novej experimentálnej maliarskej polohe, v ktorej narába najmä so sprejmi, tušom, akrylovými farbami či skicami na kartóne, ktoré neskôr prednáša na plátno. Dominika Žáková je autorkou „hravých, farebných“ plátien, v ktorých strieda geometrické kompozície s abstraktnými.

Dominika Žáková (1988, Trnava) momentálne žije a pracuje v Bratislave. V rokoch 2007 – 2013 navštevovala katedru maliarstva na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Po ukončení štúdia v IV. ateliéri pod vedením prof. Ivana Csudaia získala titul Mgr. art. Samostatne vystavuje od roku 2009, kedy sa jej prvým výstavným miestom stala práve Trnava. Má za sebou štrnásť samostatných výstav ako na domácej scéne tak i v zahraničí.

Vernisáž sa uskutoční v stredu o 19:00 a výstava bude návštevníkom voľne prístupná celé dva mesiace do 4. júna 2018. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Organizátormi výstavy sú občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín.

Organizátori ďakujú za spoluprácu mediálnym partnerom, ktorými sú Trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, MY Trnavské noviny, Trnavsko a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2018 14:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Trnavčanka Dominika Žáková vystavuje v Kníhkupectve AF”

  1. 1
    Klobucnik says:

    Byt maliarom je náročné povolanie treba sa stretávať s ľudmi ďalej sa treba stretávať s tými správnymi ľudmi taký maliar musí rozmýšľať nad marketingom a sebapropagaciou taký maliar musí pochodiť veľa inštitúcii a priestorov kde by mohol šupnúť svoje veci zosnovať text do médií aby to čo robí vyzeralo zaujímavo ďalej si musí nájsť schopného kurátora ktorý dokáže o autorovi a jeho práci a dielach povedať v každej vete aspoň 4 slova ktorým nikto nerozumie a na záver ak maliarovi zostane čas tak miesto maľovania bude riešiť fyzikálnu stránku farby čo vyústi do dlhodobého projektu kde z ničoho vznikne niečo. Maliar urobí vernisáž a kultúrna spoločnosť po vypití 3 poháriku vina bude chváliť samotného autora či vystavené dielo a budú sa tváriť že tomu rozumejú autorovi to pomasíruje ego no nie peňaženku suma sumárum výsledný efekt 0

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.