reklama

Mladá Trnavčanka vystavuje detskú knižnú ilustráciu

Priestory Kníhkupectva AF ponúknu návštevníkom od 10. novembra okrem zakúpenia kníh aj možnosť pozrieť si výstavu ilustrácii Simony Čechovej s názvom Tri mačiatka tety Mily. Výstava, na ktorú bude vstup voľný, bude prebiehať do 10. januára.

Výstava knižnej ilustrácie Tri mačiatka Tety Mily je prvým sprievodným programom festivalu spisovateľov Ypsalon, ktorý sa znova po roku vracia do Trnavy so svojím bohatým a zaujímavým programom.

Autorka Simona Čechová v spolupráci s kníhkupectvom a festivalom Ypsalon vás všetkých srdečne pozýva na svoju výstavu detskej knižnej ilustrácie. Ukážky pochádzajú z rovnomennej knižky autorky Márie Lazarovej, ktorá vyšla len nedávno a medzi čitateľmi už stihla zožať veľký úspech.

Túto si môžete v kníhkupectve aj zakúpiť. Výstava ilustrácií obsahuje výber zo spomínanej detskej knižky a divákom ponúka textom nenarušené spracovanie v originálnej veľkosti. Ilustrácie sú výsledkom spolupráce autorky s grafikmi Barborou Gavlákovou a Vojtom Rumanom.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra o 19:00 v Knihkupectve AF na Štefánikovej ulici 5.

Festival spisovateľov Ypsalon sa bude konať od 24. do 26. novembra v Synagóge – centre súčasného umenia.

V bohatom trojdňovom programe sa predstaví množstvo výborných slovenských spisovateľov ako napríklad Andrej Bán, Jana Juráňová, Michal Habaj, Zuzka Kepplová, či Tomáš Ulej. Chýbať nebude ani hudobný program, tentoraz tvorený sólo koncertom Pištu Vandala, vystúpením Ivany Mer a kapely Saténové ruky.

Podrobnosti o festivale nájdete na adresách:
www.malyberlin.sk/eventy/ypsalon-2016/
www.facebook.com/events/1103410996410485/

Podujatie sa koná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Mesta Trnava, Nadácie ESET a Združenia vydavateľov a kníhkupcov SR. Festival Ypsalon organizuje o.z. Publikum.sk.

vystava_plagat

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2016 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.